Egzotyczne wakacje – gdzie warto się wybrać?

Należy się streszczać, ponieważ niestety jest całkiem możliwe, że za jakieś kilkadziesiąt lat Malediwy najzwyczajniej znikną z powierzchni świata. Może nie będzie aż tak źle, w końcu to byłaby katastrofa, lecz to tak naprawdę fantastyczna „wymówka” dla osób, które pragną zobaczyć ten mały kraj, ale z jakichś powodów wybierają Włochy, Kołobrzeg czy afrykańską Tunezję.

plaża - ciepłe kraje

Autor: Jorge in Brazil
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie europejskie destynacje bądź Tunezja mają dużo atutów, ale są mimo wszystko nieco przesadnie „oklepane”. Gdy człowiek chciałby naprawdę wypocząć, poczuć się jak multimilioner, uczcić rocznicę ślubu bądź przeżyć niesamowitą podróż poślubną, z pewnością powinien lecieć na Malediwy jak na – Malediwy to islamski kraj, a więc to sprawia, że tamtejsze społeczeństwo jest trochę bardziej konserwatywne. Czyli nie jest to kierunek perfekcyjny dla turystów, którzy lubią alkohol oraz wybujałe życie nocne.

Masz zamiar przejrzeć nowy wpis na ów obszerny temat? Więc kliknij łącze tu… i przeloguj się do innej witryny, którą dla Ciebie opracowaliśmy.

Jednak czy to tak naprawdę coś bardzo złego? To raczej dobrze, iż są jeszcze takie miejsca, gdzie turysta nareszcie ma możliwość poczuć się jak w raju.

Jeśli możemy zaakceptować typowo malediwskie warunki, szukamy raju rodem z pocztówek, a na dodatek mamy trochę większe pieniądze, niemalże na 100% będziemy chcieli powrócić na Malediwy. Jest wielkie prawdopodobieństwo, że niezwykłe zdjęcia, które widujemy w Sieci – przedstawiające magiczny raj, były wykonane na jednej z malediwskich wysp! Spora odległość oraz ponadstandardowe ceny tak czy siak nie powinny być większą przeszkodą. Nawet Polak, który nie zarabia wiele, lecz generalnie wyjeżdża regularnie na wakacje, powinien lecieć na Malediwy. No cóż, żyje się tylko raz!

Należy również napisać, że Malediwy (więcej) z małymi dziećmi są niezbyt dobrym wyjściem. Nawet nie rozchodzi się tylko o wygórowaną cenę bądź długotrwały lot. Zasadniczo Malediwy są krajem, gdzie odpoczynku szukają spragnieni spokoju, nutki romantyzmu – z dziećmi to sporo bardziej utrudnione. Na koniec owego tekstu warto jeszcze dopowiedzieć, iż chyba nie ma na świecie człowieka, który mając dobre nastawienie do wypoczynku na Malediwach, po prostu po powrocie do własnego domu odradzałby znajomym i przyjaciołom przynajmniej 7-dniowe wakacje w tym niezwykłym miejscu. To wiele pokazuje, a więc nie pozostaje chyba nic innego jak wykupić wczasy w biurze podróży!

Więcej: