Co powoduje, że znacząca część polskiego społeczeństwa uwielbia Italię?

Tytuł tego artykułu naturalnie wcale nie oznacza, iż tylko nasi rodacy bardzo lubią Italię. Przecież Włochy to ciągle najbardziej powszechna europejska destynacja wśród Australijczyków, Japończyków albo Anglików. Co sprawia, że uwielbiamy tak mocno Italię?

włochy - koloseum

Autor: Luca Serazzi
Źródło: http://www.flickr.com

Niskie ceny hoteli, jedzenia w pizzeriach, wejściówek do muzeów? Absolutnie nie! Jeżeli brać pod uwagę koszty, Italia to jedno z droższych miejsc na świecie. Pewnie taka przykładowo Islandia jest dużo droższa, ale jeśli najbardziej znaczącym kryterium wyboru kraju jest cena, bardziej wskazanym celem jest Egipt (w ofercie egipt z niemiec) albo Turcja. Może ogromną zaletą jest spokój, niezwykłe plaże? Tak naprawdę również nie. To czyli co zatem powoduje, iż jakby nie patrzeć pragniemy odpoczywać w tym kraju, któremu daleko do perfekcji?

Zdania są podzielone, ale można w sumie powiedzieć, że bardzo dużym atutem Italii są między innymi – niezwykłe miasta, pyszne jedzenie, na przykład legendarna pizza, świetna infrastruktura turystyczna, zwłaszcza godna uwagi jest włoska kolej, ale również autostrady i hotele, które są niemal wszędzie (zobacz na ). A poza tym, generalnie Włosi są nieprzeciętną nacją, zatem przebywanie w ich towarzystwie niemal w każdym przypadku jest ciekawym przeżyciem.

Dania, Brazylia, Słowacja, Turcja – https://coraltravel.pl/Turcja/Alanya/hotel/BONE-CLUB-SVS/626/40-2258-24FF.html – – ładnych państw na świecie jest sporo. Tak naprawdę w absolutnie każdym kraju łatwo dostrzec dużo ładnych miejsc co widać na stronie. Jednak tylko we Włoszech jest tak dużo ponadprzeciętnych, niesamowicie pięknych miast i miasteczek. Wenecja, Genua, Syrakuzy – o ogromnej klasie miejscowości umiejscowionych na obszarze Włoch świadczy choćby to, że tak naprawdę wymienienie wyłącznie tych najfajniejszych zajęłoby multum czasu.

Czy w takim przypadku jest choćby jeden internauta, który zwątpiłby w to, że nasza miłość do praktycznie wszystkiego co z Italii ma jakikolwiek sens? Niektórzy ludzie mówią, iż miłość jest bez sensu. Trudno akceptować takie myślenie, bo akurat miłość do włoskiej kuchni, Rzymu czy fantastycznego klimatu ma dużo sensu. Na szczęście włochy nie są w sumie bardzo daleko od Polski, w szczególności zmotoryzowani mieszkańcy Krakowa, generalnie południa Polski, mają możliwość relatywnie szybko dostać się do Włoch.