Parę rad na spędzenie zimowego urlopu

Polacy w dalszym ciągu niezwykle chętnie wypoczywają zimą w górskich miejscowościach. Na wzór mieszkańców innych krajów coraz częściej preferują wypoczynek w ruchu. Zima jest bowiem doskonałym czasem do uprawiania sportów, szczególnie dla ludzi którzy planują mieć cały czas letnią formę. Często można jednak usłyszeć o ludziach, którzy lubią w tym terminie wypoczywać także nad morzem. Do tego rodzaju osób zalicza się głównie miłośników biegania i jazdy na rowerze, którzy lubią aktywne spędzanie chwil w odludnych kurortach, które latem tętnią życiem.

Dla miłośników tradycji

gory-widok

Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej tłocznym polskim zimowym kurortem jest bez wątpienia Zakopane. Atrakcyjna architektura tego miasta, odległość do stoków i wiele różnych możliwości noclegów czyni z tej okolicy świetną bazę wypadową do zimowych wypraw. Komfortowe apartamenty w Zakopanem są dostępne pod względem cen dla każdego – w wypadku usług oferowanych przez osoby prywatne, turyści lubiący luksusowe warunki bez wątpienia znajdą tam także apartamenty w centrum z oczekiwanymi warunkami. Blisko Zakopanego położonych jest kilka stoków narciarskich i wiele wypożyczalni nart. Bogatsi ludzie mogą się tam również zaopatrzyć w nowe narty lub deskę snowboardową, w jednym z tamtejszych sklepów z artykułami sportowymi. Zakopane oferuje także dużą liczbę punktów gastronomicznych i dużo nocnych rozrywek. Oprócz tego tak samo jak w lecie Zakopane oferuje opcję zakupu różnorodnych pamiątek i prezentów.

Dla lubiących spokój

Dla sporej liczby osób podstawową wadą wypoczynku w Zakopanem jest panujący tam w okresie zimowym tłok. Często słyszy się o osobach odwiedzających bałtyckie kurorty poza okresem wakacyjnym. Jednym z tego rodzaju kurortów jest bez wątpienia Sopot – tłoczny w okresie letnim, często pusty poza nim. To zdecydowanie okazja dla osób lubiących spokój. Noclegi w Sopocie nie są problemem, funkcjonuje tam dużo hoteli o rozmaitym standardzie. Hotele te są najczęściej czynne całorocznie. Co prawda opalanie się na plaży i pływanie w Bałtyku nie są wtedy możliwe (chyba że dla członków klubu morsów), jednak przechadzka brzegiem morza czy oglądanie tamtejszych zabytków bywa poza sezonem propozycją bardzo interesującą|.

Nie ma co zwlekać – jeśli omawiany post Cię zainteresował, kliknij ponadto ten link i zobacz także inne tego typu omówienie (http://www.skalnik.pl/odziez/odziez-meska/the-north-face)!

Ciekawe bywa również samo obserwowanie kontrastu pomiędzy zatłoczonymi ulicami Sopotu latem a zupełną pustką w zimie.