Z jakich przyczyn powinniśmy częściej jeździć rowerem?

Polska to naturalnie nie Chiny albo choćby Holandia – czyli ogólnie rowery akurat wśród mieszkańców naszego kraju na nieszczęście nie odgrywają aż tak dużej roli. Jednakże pod względem jazdy rowerem, szybko gonimy nieco bardziej rowerowe narody.

wycieczka rowerowa

Autor: MoBikeFed
Źródło: http://www.flickr.com

Należy tak naprawdę rozróżnić dwa typy rowerzystów – ci rowerzyści, którzy po prostu traktują własny rower jak typowy środek transportu oraz takie osoby wedle których rower jest doskonały, lecz tylko i wyłącznie do typowej rekreacji. Oczywiście owe dwie grupy tak jakby się łączą, ale w zasadzie trudno nie zauważyć, że w istocie właśnie takowe grupy są zauważalne. W sumie nie ma większego sensu przekonywać nikogo do dojeżdżanie rowerem do pracy, ponieważ i tak każdy ma własny rozum, lecz trzeba dodać, iż akurat w przypadku jazdy dla rozrywki, bez najmniejszego cienia wątpliwości warto lobbować, to pewne. Zatem o wiele chętniej kupujmy rowery Łomża, a później w żadnym przypadku nie sprawiajmy, iż własny rower będziemy widzieli wyłącznie raz na rok. Należy możliwie jak najczęściej poruszać się na rowerze, często nawet wielcy śmiałkowie wyciągają rower na zimę. To tak naprawdę dosyć powszechny proceder.

siodełko rowerowe

Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com

Zatem argumenty za tym, aby regularnie, no przynajmniej trzy razy w trakcie tygodnia jeździć na jakimś rowerze. Ruch na świeżym powietrzu powoduje, że wreszcie mamy okazję tak jakby odpocząć, naładować akumulatory, wiadomo – w przypadku za częstego przesiadywania w czterech ścianach niemal można powariować. Warto również doceniać rowery pod względem estetycznym: jeżeli będziemy jeździli na rowerze, niejako automatycznie nasza sylwetka będzie korzystniej wyglądała. Bardzo często panie mawiają, że choć cieszą się dobrą wagą, i tak uwielbiają kolarstwo przede wszystkim z przyczyn estetycznych. Szczególnie pupa to część ciała, która jakby nie patrzeć jest atrakcyjniejsza – właśnie na skutek jazdy rowerowej.

Chcesz przeczytać coś równie użytecznego? Super, ta strona (http://www.motoargo.pl/pol_m_Czesci-Silnikowe-do-Motocykli-Skuterow_Cylindry-253.html) z pewnością będzie dla Ciebie użyteczna, ponieważ przeczytasz tam sporo tego typu danych.

A poza tym, rower sprawia, że jakby nie patrzeć mamy okazję spotkać interesujących ludzi. No i zachowajmy rozwagę: w końcu w wielu przypadkach rowerzyści skarżą się na warunki na drogach. Niestety te „zażalenia” mają pokrycie w świecie rzeczywistym – czytaj więcej na .