Gdy jesień puka do drzwi

Dla wielu Polaków jesień jest porą melancholii. O ile jeszcze we wrześniu potrafi zaskoczyć nas słoneczna pogoda, to w październiku zazwyczaj sytuacja ulega zmianie. Szybciej zapada zmrok, a wszechobecna słota i deszcz nie zachęcają do wychodzenia z domu. Obserwując zachodzące zmiany, marzymy jedynie o ciepłym kocu i wygodnej sofie. Lekarstwem, może być duża dawka słońca, którą jesienią znajdziemy jedynie za granicą.

w Tunezji

Autor: Marcin Grabski
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z ciekawszych pomysłów na późny urlop jest Tunezja. Morze o tej porze jest równie ciepłe jak w sierpniu i wrześniu – najcieplejszych miesiącach w tunezyjskim kraju. Łagodne noce dobrze jest poświęcić na spacery wzdłuż morza lub po tętniących życiem promenadach kurortów. Urozmaiceniem wyjazdu okaże się zwiedzanie tunezyjskiego targu pełnego egzotycznych przypraw, ale i tkanin czy owoców.

Od maja do października kąpieli słonecznych zażyjemy także na Majorce, najcieplejszej z wysp Balearów. Schyłek majorkańskiego lata to wymarzony okres dla turystów łączących relaks ze sportem – pod koniec września nie ma już uciążliwych wysokich temperatur, które niestety utrudniają rowerowe wycieczki czy górskie eskapady. Majorka – – to raj dla amatorów błogiego lenistwa nad morzem, jak i osób spragnionych zabytków, przygód czy niezapomnianych widoków.

Bez wątpienia atrakcją jesiennych wakacji są atrakcyjne ceny. Posezonowe obniżki i promocje to sposobność, by pojechać na wakacje nawet o połowę taniej. Tym, którzy marzą o egzotycznych wycieczkach, a nie mają zasobnych portfeli, biura podróży oferują dwa rodzaje tanich wyjazdów: first minute i last minute.
W opcji first minute, wycieczkę trzeba wykupić przynajmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Ten artykuł jest dla Ciebie intrygujący? Masz ochotę na więcej wątki? Zatem nie ociągaj się i klikaj teneryfa z niemiec w ten link.

Jednak bardziej opłaca się korzystać z ofert last minute. Im później zdecydujemy się na wyjazd, tym cena będzie korzystniejsza. Na dzień przed urlopem może trafić się nam oferta przeceniona nawet o połowę ceny. O kilka procent tańsze są zwykle wycieczki sprzedawane przez Internet, bo nie trzeba płacić za pośrednictwo agenta.

Czy taka publikacja była dla Ciebie intrygująca? Jeśli tak, to nawiasem mówiąc więcej zobaczysz w artykule, który również przedstawia opisywaną kwestię.

Dajmy się skusić na dłuższe wakacje, wszak po jesiennym łyku słońca łatwiej przetrwać zimę.