Gdy jesień puka do drzwi

Dla wielu Polaków jesień jest porą melancholii. O ile jeszcze we wrześniu potrafi zaskoczyć nas słoneczna pogoda, to w październiku zazwyczaj sytuacja ulega zmianie. Szybciej zapada zmrok, a wszechobecna słota i deszcz nie zachęcają do wychodzenia z domu. Obserwując zachodzące zmiany, marzymy jedynie o ciepłym kocu i wygodnej sofie. Lekarstwem, może być duża dawka słońca, którą jesienią znajdziemy jedynie za granicą.

w Tunezji

Autor: Marcin Grabski
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z ciekawszych pomysłów na późny urlop jest Tunezja. Morze o tej porze jest równie ciepłe jak w sierpniu i wrześniu – najcieplejszych miesiącach w tunezyjskim kraju. Łagodne noce dobrze jest poświęcić na spacery wzdłuż morza lub po tętniących życiem promenadach kurortów. Urozmaiceniem wyjazdu okaże się zwiedzanie tunezyjskiego targu pełnego egzotycznych przypraw, ale i tkanin czy owoców.

Od maja do października kąpieli słonecznych zażyjemy także na Majorce, najcieplejszej z wysp Balearów. Schyłek majorkańskiego lata to wymarzony okres dla turystów łączących relaks ze sportem – pod koniec września nie ma już uciążliwych wysokich temperatur, które niestety utrudniają rowerowe wycieczki czy górskie eskapady. Majorka – – to raj dla amatorów błogiego lenistwa nad morzem, jak i osób spragnionych zabytków, przygód czy niezapomnianych widoków.

Bez wątpienia atrakcją jesiennych wakacji są atrakcyjne ceny. Posezonowe obniżki i promocje to sposobność, by pojechać na wakacje nawet o połowę taniej. Tym, którzy marzą o egzotycznych wycieczkach, a nie mają zasobnych portfeli, biura podróży oferują dwa rodzaje tanich wyjazdów: first minute i last minute.
W opcji first minute, wycieczkę trzeba wykupić przynajmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Ten artykuł jest dla Ciebie intrygujący? Masz ochotę na więcej wątki? Zatem nie ociągaj się i klikaj teneryfa z niemiec w ten link.

Jednak bardziej opłaca się korzystać z ofert last minute. Im później zdecydujemy się na wyjazd, tym cena będzie korzystniejsza. Na dzień przed urlopem może trafić się nam oferta przeceniona nawet o połowę ceny. O kilka procent tańsze są zwykle wycieczki sprzedawane przez Internet, bo nie trzeba płacić za pośrednictwo agenta.

Czy taka publikacja była dla Ciebie intrygująca? Jeśli tak, to nawiasem mówiąc więcej zobaczysz w artykule, który również przedstawia opisywaną kwestię.

Dajmy się skusić na dłuższe wakacje, wszak po jesiennym łyku słońca łatwiej przetrwać zimę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*