
Najwięcej tego typu miast znaleźć można na wschodzie kraju, gdzie dochodziły do głosu wpływy wywodzące się z wielu kultur. Warte wymienienia są przynajmniej trzy: Kazimierz Dolny, Sandomierz i Bukowina Tatrzańska. Sandomierz jest od pewnego czasu znany widzom serialu „Ojciec Mateusz”, w którym to Telewizja Polska przyczynia się do promowania piękna tego miejsca. O Kazimierzu śpiewał także Marek Grechuta w piosence „Jak perła między wzgórzami”, Grechuta wspomina tam wizytę na tamtejszym starym mieście, na którym to stoją urokliwe kamienice. Ich specyficzne piękno wypływa z budulca, z jakiego zostały zbudowane. Miękki, łatwy w obróbce wapień był powodem, dla którego dawni kazimierscy artyści prześcigali się w dekorowaniu domów. W wielu z takich budynków udostępniane są noclegi. Kazimierz jest znany także ze spichlerzy, które są równie bogato zdobione.
Górska architekturaGórskie domy z drewna ze strzelistymi dachami to specjalność polskiej architektury w górskich okolicach. Komu jednak przejadło się zatłoczone Zakopane, wypełnione tandetnymi stoiskami z upominkami, powinien koniecznie odwiedzić Bukowinę Tatrzańską. To nieduża wieś podhalańska, położona blisko gór.
Jeśli po przeczytaniu opisywanego zagadnienia, będziesz mieć chęć na większą ilość danych, to kliknij i przeczytaj, jakie porządne informacje (https://hamsterpolska.pl/projektowanie/) posiada ten artykuł.
To zarazem miejscowość, w której jest najwięcej budowli z drewna. Dużo z nich to ośrodki wczasowe, oferujące turystom noclegi.
Jeśli masz chęć uzyskać inne materiały na prezentowany wątek, to sprawdź proponowane www (http://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,oferta-sportowe.html), które posiadają także dane na to zagadnienie – wejdź zatem tu.
Bukowina Tatrzańska to zdecydowanie jedna z najbardziej urokliwych miejscowości w Polsce, z której masyw Tatr prezentuje się jeszcze bardziej okazale.