Zwiedzaj zabytkowe miasta w Polsce

Polska słynie na arenie międzynarodowej ze wspaniałej, zabytkowej architektury. Zachodni turyści ogromnie chętnie oglądają miejscowości niezwykłe pod względem architektonicznym, do tego rodzaju miast zalicza się chociażby Kraków ze słynnym na całym świecie zamkiem na Wawelu, Wrocław z jego wspaniałą architekturą sakralną i wspaniałym rynkiem czy Toruń, gdzie można obejrzeć cenione na całym świecie stare miasto. Wszystkie wymienione miasta, są jednak jednymi z najbardziej rozległych na terenie kraju. Wiele pięknych okazów architektury jest w niewielkich miejscowościach, znajdujących się gdzieś w zakątkach kraju.

Wschodnia Polska jest najbardziej urokliwa

ratusz

Autor: lumiere

Najwięcej tego typu miast znaleźć można na wschodzie kraju, gdzie dochodziły do głosu wpływy wywodzące się z wielu kultur. Warte wymienienia są przynajmniej trzy: Kazimierz Dolny, Sandomierz i Bukowina Tatrzańska. Sandomierz jest od pewnego czasu znany widzom serialu „Ojciec Mateusz”, w którym to Telewizja Polska przyczynia się do promowania piękna tego miejsca. O Kazimierzu śpiewał także Marek Grechuta w piosence „Jak perła między wzgórzami”, Grechuta wspomina tam wizytę na tamtejszym starym mieście, na którym to stoją urokliwe kamienice. Ich specyficzne piękno wypływa z budulca, z jakiego zostały zbudowane. Miękki, łatwy w obróbce wapień był powodem, dla którego dawni kazimierscy artyści prześcigali się w dekorowaniu domów. W wielu z takich budynków udostępniane są noclegi. Kazimierz jest znany także ze spichlerzy, które są równie bogato zdobione.

Górska architekturaGórskie domy z drewna ze strzelistymi dachami to specjalność polskiej architektury w górskich okolicach. Komu jednak przejadło się zatłoczone Zakopane, wypełnione tandetnymi stoiskami z upominkami, powinien koniecznie odwiedzić Bukowinę Tatrzańską. To nieduża wieś podhalańska, położona blisko gór.

Jeśli po przeczytaniu opisywanego zagadnienia, będziesz mieć chęć na większą ilość danych, to kliknij i przeczytaj, jakie porządne informacje (https://hamsterpolska.pl/projektowanie/) posiada ten artykuł.

To zarazem miejscowość, w której jest najwięcej budowli z drewna. Dużo z nich to ośrodki wczasowe, oferujące turystom noclegi.

Jeśli masz chęć uzyskać inne materiały na prezentowany wątek, to sprawdź proponowane www (http://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,oferta-sportowe.html), które posiadają także dane na to zagadnienie – wejdź zatem tu.

Bukowina Tatrzańska to zdecydowanie jedna z najbardziej urokliwych miejscowości w Polsce, z której masyw Tatr prezentuje się jeszcze bardziej okazale.