W jaki sposób na czas dostać się na lotnisko?

Wielu z nas lubi wycieczki i wyjazdy. Trwają właśnie wakacje, chociaż półmetek już za nami, ciągle myślimy o wyjazdach, a piękna pogoda za oknami tylko zachęca do wyjeżdżania i nie siedzenia w domu.

Pięknie i ciepło, a do tego słonecznie – to właśnie idealna pogoda na lato, dla osób udających się na urlop. Dokąd wyjeżdżamy dzisiaj na urlop i na jak długo wyjeżdżamy? Wszystko zależy od naszych preferencji oraz zasobności portfela. Im większe są nasze dochody, tym na lepsze wakacje zazwyczaj jeździmy.
Lotnisko

Autor: Nelson L.
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nie mamy zbyt wielu pieniędzy, możemy pojechać na jednodniową wycieczkę, czy na wycieczki kilkudniowe. Oferowane obecnie przez biura podróży wycieczki jednodniowe , cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród młodych ludzi. Oni zazwyczaj nie są bardzo zamożni, a bardzo lubią podróże i poznawanie nowych miejsc. Dokąd wybierają się najczęściej? Są to kraje takie, jak Niemcy, Czechy, Słowacja, czy Austria, zatem kraje położone blisko Polski. Ludzie wyjeżdżają tam najczęściej na wycieczki autokarowe, które cieszą się dzisiaj chyba największą popularnością teraz wśród wycieczek jedno, bądź kilkudniowych.

Dla nieco bogatszych ludzi, przewidziane są wycieczki kilkudniowe, tygodniowe, czy dwutygodniowe, najczęściej lotnicze. Oznacza to, że konieczny jest transfer na lotnisko Katowice-Pyrzowice. Lecąc z Katowic, można dostać się właściwie w każde miejsce na świecie, wykonując co najwyżej 2-3 przesiadki. Przejazd na katowickie lotnisko z centrum miasta nie jest raczej trudną rzeczą. Wystarczy wybrać się taksówką, czy dostać się tam komunikacją publiczną. Jeśli jednak nie pochodzisz z Katowic, może Ci to sprawić pewne trudności. Wtedy lepiej jest przejrzeć ofertę firm, oferujących miejsca parkingowe koło lotniska lub transfer na lotnisko. Dzięki temu, można uniknąć zamieszania i można ponadto bezproblemowo dostać się na lotnisko, nie płacąc za to fortuny- mój link .

skrzydło samolotu

Autor: Jorge from Brazil
Źródło: http://www.flickr.com
Dojazd na lotnisko w Pyrzowicach to już połowa sukcesu. Potem trzeba znaleźć swoją bramkę odlotu i udać się tam z biletem lotniczym. Zazwyczaj na lotnisku na nas czeka pilot wycieczki i on dalej już pokieruje nami. Wyjazdy, czy wakacje, na które udajemy się samolotem, są droższe od wyjazdów autokarowych, czy samochodowych.Sam transfer jednak jest zdecydowanie szybszy i wygodniejszy i bezpieczniejszy , a po podróży na wakacje nie jesteśmy zmęczeni, a wypoczęci, ponieważ od wyjścia z domu, do dojechania do hotelu mija zazwyczaj mniej niż 10 godzin.