Użycie busoli oraz manierki w przeróżnych okolicznościach

Busola magnetyczna to modne urządzenie magnetyczne, które stosuje się do wyznaczania bieguna magnetycznego. Busola wyposażona jest w igłę magnetyczną, podobnie jak kompas.Sporo osób myli busolę z kompasem, jednakże są to dwa różne urządzenia. Busola jest bardziej powiększona niż kompas, dlatego jest też znacznie wygodniejsza w użyciu. Busola posiada także urządzenia celownicze, takie jak na przykład muszka oraz szczerbinka, ponadto posiada również lusterko oraz linijkę. Busola niewątpliwie będzie ogromnie praktyczna dla osób, jakie często podróżują lub lubią rozlicznego typu wyprawy czy biwaki.

wyprawa górska

Autor: Scrubhiker (USCdyer)
Źródło: http://www.flickr.com
Pożądane byłoby wtedy mieć przy sobie kompas czy właśnie busolę. Mimo tego, iż są to inne urządzenia, to zasada działania jest taka sama. Busolę zdołamy znaleźć w wielu sklepach internetowych, jakie oferują sprzęt i akcesoria survivalowe. Do wyboru posiadamy różnorodne modele i rodzaje busoli, dlatego przed zakupem pożądane byłoby zapoznać się z kilkoma z nich. Dzięki temu będziemy posiadać pełne przekonanie, że kupimy busolę, jaka na pewno będzie nam odpowiadać oraz okaże się praktyczna w terenie.

Równie praktyczna może okazać się manierka (dobra manierka). Manierki używano już w dawnych czasach, kiedyś były one ciągłym wyposażeniem myśliwych, żołnierzy albo pasterzy. Manierki to nieduże naczynia, przeważnie mieszczące 2 litry płynów, jakie wykonane są z twardego materiału. Manierki zdołają posiadać różnorodne kształty – okrągłe, kwadratowe oraz inne.

Nasz link do www sklep militarny zadziwi Cię niezwykle korzystnie. Wyszukasz tam masę rzetelnych informacji. Więc nie zwlekaj i wejdź tam!

Różnorodność manierek jest nadzwyczaj duża. Plusem manierki bezsprzecznie jest to, że charakteryzuje się ona wyjątkową, niesłychanie dobrą trwałością oraz wytrzymałością. Oryginalne manierki z przeszłych czasów zdołamy dziś zobaczyć w muzeach, jeżeli jednak sami chcielibyśmy zaopatrzyć się w taką manierkę, zobaczmy który asortyment proponują sklepy online.

Sklepy internetowe z akcesoriami turystycznymi oraz survivalowymi częstokroć w swej ofercie mogą posiadać manierki. Jeśli często podróżujemy albo jesteśmy pasjonatami wypraw survivalowych, to zamiast manierki możemy zaopatrzyć się także w bukłaki na wodę albo piersiówki.

Jeżeli zaintrygowała Cię taka tematyka, bez wahania wejdź na ten link – to źródło zapewne też będzie warte Twojej uwagi!

Manierki są z nimi często mylone, jednakże są to całkiem inne rzeczy. Rzecz jasna do wyboru mamy również nowocześniejsze butelki oraz bidony na wodę, też takie, jakie mają oczyszczający filtr. To sprawia, iż możemy czerpać wodę nawet z jeziora czy kałuży, bo żadne bakterie i wirusy nie przedostaną się poprzez taki filtr.