Uroki iberyjskich riwier – polecamy wybrzeże

O ile do tej pory nie wymyśliłeś celu letniej wojaży, być może wartą uwagi rzeczą byłoby załapanie się na niedrogi last minute do Hiszpanii. To świetne państwo do pojechania latem, ponieważ oferuje miłą pogodę, cudowne morze i wiele interesujących atrakcji dla gości.

Wakacje w Hiszpanii

W tym państwie obecnie trwa ciężki kryzys gospodarczy, z tego powodu koszta wakacji w 2014 roku mogą zlecieć w dół, co warto sprawdzić już dziś. Może to zatem najlepszy czas, by objechać Hiszpanię? Rewelacyjnym wyborem są wakacje (na tej stronie) w Costa del Sol. Tak zowie się przepiękny odcinek wybrzeża w południowej części państwa. Region ten to Andaluzja, tam osiedlili się regionalni Cyganie. Jeżeli zdecydujesz się na wakacje – http://www.eccotravel.eu/rpa/ – w Costa del Sol, obowiązkowo powinieneś spróbować tamtejszej kuchni – potrawy Cyganów Andaluzyjskich są przepyszne. Pewnym punktem wyprawy musi stać się również występ miejscowego bandu muzycznego.

Wakacje w Costa del Sol to pewność cudownym doświadczeń dla kochających muzykę. Blisko znajduje się Gibraltar, pokryty skałami kawałek ziemi, który jest pod zarządem Anglii. To istotny punkt na mapie Europy – dzięki stacjonującym żołnierzom na Gibraltarze w trakcie Drugiej Wojny Światowej Sprzymierzeni mogli nadzorować rejon Morza Śródziemnego. W tym maleńkim wycinku ziemi jest rezerwat, w którym żyją na wolności różnorakie rodzaje małp.

Innym celem podroży mogą być wakacje w Costa Brava. Riwiera leży w Katalonii, regionie Hiszpanii, który pragnie uzyskać szeroką autonomię. To idealne miejsca dla tych, którzy uwielbiają przepiękne widoki. Warto tam obejść malowniczą Barcelonę, a zwłaszcza Sagrada Familia, dzieło szalonego architekta Gaudiego. Można też udać się na rozgrywki FC Barcelony.

Jeżeli jednak nie jesteś zwolennikiem katalońskiego klubu futbolowego, polecamy wycieczkę do Madrytu, gdzie gra najlepsza drużyna w państwie i jedna z najpotężniejszych na świecie. Przy dobrym szczęściu może udać ci się dostać na trening Realu Madryt. Piłka podpisana przez genialnego Cristiano Ronaldo to marzenie wielu prawdziwych fanów piłki nożnej.