Najważniejsze informacje na temat turystyki w kajaku czyli jak dużo zalet ma ten przyjemny wodny sport.

Jak tylko zaczyna się robić ciepło, na naszych rzekach i jeziorach zaczynają się pojawiać kajaki. Ten uroczy sport jest coraz bardziej popularny, ludzie dostrzegają plusy spędzania wolnego czasu w taki sposób, a plusów tych jest faktycznie sporo. Niektórym może się wydawać, że kajakarstwo to drogi sport, ale nie jest to prawdziwe. Owszem, jeżeli ktoś by chciał kupić cały konieczny sprzęt, to kilka tysięcy będzie na to potrzebowało, no i rzecz jasna miejsce do trzymania wszystkiego.

kajakarstwo

Autor: Urko Dorronsoro
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jednak ma to być jednorazowa przygoda w wakacje, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wyposażenie kajaka. Aktualnie nie powinno z tym być żadnych problemów, coraz bardzie liczne wypożyczalnie mogą obsłużyć praktycznie wszystkie rzeki które się nadają do tego, żeby po nich pływać.

Czy w kontekście prezentowanej publikacji masz więcej pytań? Jeśli tak, kliknij ten link – to nie powinno za nic umknąć Twojej uwadze!

Skorzystać można ze standardowej oferty, na jednej z wielu popularnych tras, ale jeśli ktoś będzie miał ochotę, to samodzielnie może rozplanować podróż po jeziorach i rzekach i umówić się na dowiezienie sprzętu w konkretne miejsce. Różnych opcji jest dużo, a firmy zajmujące się wypożyczaniem są bardzo elastyczne w tym względzie –

spływ kajakowy

Autor: Joshua Mayer
Źródło: http://www.flickr.com
Należy jeszcze rozwiać jeden mit związany z tym, że kajaki przeznaczone są dla ludzi wytrzymałych i silnych. Podstawowe zasady pływania pozna się w ciągu kilkudziesięciu minut, a każdy kilometr który się przepłynie doda więcej doświadczenia oraz pewności. I wcale nie potrzeba przy tym mieć jakoś ogromnie dużo siły, gdyż z pływaniem na kajaku bardzo dobrze sobie radzą nawet młodsze dzieci. Rzecz jasna należy zadbać tutaj o bezpieczeństwo, więc używanie kamizelek jest niezbędne, w żadnym wypadku nie można tego lekceważyć nawet jak się umie dobrze pływać. Firmy oferujące spływy kajakowe mają niezwykle szeroką ich ofertę.

Emocjonuje Cię omawiana kwestia? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (http://www.astorhotel.pl/kulinaria/) pokrewnego artykułu – on też jest warty uwagi.

Można się wybrać na parogodzinny spływ, na weekend lub na cały tydzień. Ogromną zaletą tego typu spływów jest to, że można sobie samodzielnie ustalać ich trasę, nikt do niczego nie będzie zmuszał. Jeżeli ktoś chce, to może się delektować spokojnym pływaniem i podziwianiem widoków, a z kolei innych będzie cieszyć jak najszybsze przepłynięcie trasy.