W którym państwie dobrze jest żyć na stałe

Uwielbiasz podróżować i masz wrażenie, że jeszcze nie zdecydowałeś się, w którym państwie byłoby ci najlepiej? O ile uwielbiasz zwiedzać nowe miejsca, a dalekie podróże nie są ci niczym strasznym, z całą pewnością nie raz przeszło ci przez myśl, że może warto byłoby zamieszkać w innym kraju. Ale w jakim?

Holandia

Autor: Dekoral
Według wskaźników ONZ krajem którego obywatelom mieszka się bardzo dobrze jest Norwegia. Norwegia słynie z prześlicznych krajobrazów, lecz nie tylko. Norwegia ma też największy wskaźnik rozwoju społecznego. Jest to kraj idealny do zamieszkania, dbający o duży poziom wykształcenia mieszkańców, z niską stopą bezrobocia i wysoką przeciętną długością życia.

Na drugim miejscu jest Australia. Jest ona także państwem wysoko rozwiniętym, z wielokulturowym społeczeństwem. Jeżeli idzie o opiekę zdrowotną oraz wolność osobistą – wiedzie prym po Norwegii.

Królestwo Niderlandów kojarzone jest przede wszystkim z tulipanami i rowerami. Słynna z przyzwolenia na miękkie narkotyki, legalizacji eutanazji i związków homoseksualnych. Troszczy się o ochronę środowiska, posiada rozwinięty system wykorzystywania alternatywnych źródeł zasilania. Słynnymi Holendrami są Rembrandt i Vincent van Gogh.

Stany Zjednoczone od lat były jak też są dla wielu krajem marzeń. Populacja USA to mieszanina rasowa, ludność różnych nacji oraz kultur. Bogactwo, zróżnicowanie jak też postęp USA przyciągają niczym magnes.

Nowa Zelandia to następny dobry kraj do życia. Państwo bezpieczne oraz nieskorumpowane. To tu damy jako pierwsze na świecie otrzymały prawo głosu w wyborach do parlamentu. Przepiękne krajobrazy i wiecznotrwała zieloność dodatkowo poprawiają jakość życia obywateli.

Banknoty euro

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż w wymienionych krajach zdołamy zarobić więcej, to ciągle bardzo popularną jest emigracja Polaków do Niemiec. W tym przypadku decyduje bliskość rodziny, a także przetarte przez wiele lat szlaki. Na pewno wysoka jest w Niemczech jakość życia codziennego, której nie można porównywać z Polską jak też bez porównania wyższa jest płaca minimalna w Niemczech.

Ponadto z punktu widzenia osoby prowadzącej biznes, z pewnością bardziej korzystny jest w Niemczech system skarbowy. Nasze prawo jest w porównaniu z niemieckim ogromnie skomplikowane oraz mało pewne. Prócz tego w Niemczech http://www.balduin-pfnuer.de/pl/szy system pomocy dla rodzin, nie zdumiewa zatem , że wielu wybiera ten akurat kraj.