Jakim sposobem tanim kosztem pojechać na narty? Porady!

Żeby pomknąć na udany wyjazd na narty, wcale nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy. Udane wyjazdy można zorganizować również tanim kosztem. Sporo ludzi uważa, że tanie wyjazdy na narty są możliwe tylko w Polsce. To nieprawda, albowiem w wielu przypadkach za granicą zdołamy znaleźć sporo tańsze opcje, przykładowo w Czechach.

nocleg w górach

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Biura podróży mają studenckie oferty wyjazdów na narty – sprawdź ofertę -, jakie zawierają w sobie koszty za nocleg oraz przejazd. Ceny takich propozycji zaczynają się już od mniej więcej 1000 złotych, prócz tego jeżeli osobiście zabierzemy wyżywienie, uda nam się zaoszczędzić jeszcze więcej. Należałoby rozejrzeć się za tego rodzaju propozycjami. Jeśli wolimy osobiście planować wyjazd, wybierzemy najtańszą formę transportu, oraz także tani nocleg, na przykład w schroniskach górskich. Co prawda, zakwaterowanie zdoła być trochę ciasne, jednakże dzięki niemu zaoszczędzimy multum pieniędzy – gdzie kupić tanie wyjazdy na narty. Do tego jeżeli większość czasu będziemy spędzać na stoku czy też zwiedzaniu, nie będzie to miało dla nas większego znaczenia. Pożądane byłoby także pojechać na narty z większą grupą ludzi. Jadąc na narty w 5 osób, możemy bez problemu pomknąć jednym samochodem, a koszty benzyny podzielić na wszystkich uczestników wyprawy. Wówczas dojazd nie wyniesie nas wiele. To samo można uczynić z noclegiem – wynająć jeden pokój z pięcioma łóżkami, co również zezwoli nam sporo zaoszczędzić. Dobrym pomysłem na tanie wyjazdy na narty jest także skorzystanie z ofert last minute. Częstokroć są one sporo tańsze od zwykłych ofert biur podróży, wskutek tego przypuszczalne, że odnajdziemy wyjazd, jaki nas zainteresuje. Planując wyjazd na narty, wypada uwzględnić również czas wyjazdu.

wyciąg narciarski

Autor: summonedbyfells
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli potrzebujemy zaoszczędzić, nie wybierajmy się na narty w Boże Narodzenie lub przerwę świąteczną. Wiele osób oczywiście w tych dniach korzysta z wypoczynku w górach, dlatego ceny usług lub noclegów są wyższe – odsyłam do tej strony. Najlepszym okresem na wyjazd na narty jest styczeń czy też marzec. Jak widać, projektów na zaoszczędzenie pieniędzy na wczasach jest multum. Należałoby wziąć je pod uwagę w toku planowania wycieczki na narty.