Wrocław – w jaki sposób zorganizować zwiedzanie i jakie zabytki bezwzględnie należy zobaczyć?

Wrocław jest bezwzględnie jednym z najatrakcyjniejszych miast Polski, z tego powodu warto je odwiedzić. Co ciekawe, przyciąga ono coraz więcej turystów, także spoza granic państwa. Jak w takim razie zaplanować zwiedzanie Wrocławia? Które zabytki należy w pierwszej kolejności zobaczyć? Bardzo komfortowym rozwiązaniem jest wynajęcie profesjonalnego przewodnika, który ma dużą wiedzę na temat miasta i będzie umiał oprowadzić swoich klientów po jego najładniejszych miejscach.

Wrocławski rynek

Autor: johannes tandl
Źródło: http://www.flickr.com
Taka opcja jest najbardziej opłacalna w przypadku kilkuosobowych grup, jako że w takiej sytuacji koszty wynajmu przewodnika są kategorycznie niższe. Rzecz jasna, można też zdecydować się na samodzielne wrocław zwiedzanie, chociaż warto korzystać z Ekotur. Wcześniej jednak wskazane jest zaopatrzyć się w przewodnik po mieście bądź poszukać potrzebnych informacji w Internecie. Na szczęście obecnie nie powinno to nastręczać w zasadzie większych kłopotów.

Po przyjeździe do Wrocławia w pierwszej kolejności dobrze jest udać się na miejscowy Rynek, stanowiący jeden z najistotniejszych punktów miasta. Godny zwiedzenia jest między innymi Stary Ratusz, który został utrzymany w stylu późnego gotyku i zachwyca swoim architektonicznym kunsztem. Poza tym, na uwagę zasługuje archikatedra świętego Jana Chrzciciela, także charakteryzująca stylem gotyckim.

Jeżeli sądzisz, że znajdziesz przyciągające oko treści w sieci, to przejdź (https://entrevilles.pl/imprezy/) do opisywanego problemu i kliknij w odsyłacz mieszczący się tu.

Miłośnicy historii w żadnym wypadku nie mogą przegapić pałacu królewskiego oraz Hali Stulecia, która jest obecna na naprawdę prestiżowej liście światowego dziedzictwa, prowadzonej przez organizację UNESCO. Wrocław słynie także z fontanny multimedialnej, która robi ogromne wrażenie.

Pokazy multimedialne, z wykorzystaniem stosownej muzyki, świateł oraz wody gromadzą rzesze turystów. Należy zaznaczyć, że jest to dzisiaj największa fontanna funkcjonująca na terenie Polski. Niestety, pokazy są organizowane jedynie w czasie lata, wobec tego jeśli pragnie się je obejrzeć, trzeba wybrać się do Wrocławia w terminie od maja do listopada. Rzecz jasna, turyści powinni odwiedzić także słynne ZOO. Wrocław ma świetnie rozbudowaną siec komunikacyjną, dzięki czemu podróżowanie środkami komunikacji miejskiej nie powinno być dla nikogo trudnością. Jeśli celem wizyty w mieście jest głównie zwiedzanie, dobrze jest zdecydować się na wynajęcie noclegu niedaleko centrum Wrocławia.