Poszukujesz interesującego miejsca na krótki urlop? Spróbuj na Dolny Śląsk, do Legnicy? Przekonaj się, co oferuje to miasto

Istnieje mnóstwo sposobów, aby dobrze zagospodarować wolny czas. Najczęściej w tego rodzaju momencie planujemy interesujący wypoczynek lub pokaźną dozę lenistwa, czyli albo gdzieś wyjeżdżamy, by pospacerować, albo pozostajemy w domu i się relaksujemy. To w której grupie się odnajdujesz zależy od mnóstwa wyznaczników, jednak z pewnością warto dobrze spędzać czas. Nieważne gdzie i jak, bo wszędzie można poczuć się zupełnie dobrze.

pokój hotelowy

Autor: bizmac
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli więc planujesz wolny czas i poszukujesz ciekawego miejsca, lub chcesz coś dobrego zjeść to restauracja Legnica jest odpowiednią opcją: . Co możemy powiedzieć o historii tego miasta? Ze względu na bliskość osad celtyckich, którepojawiały się się na równinie blisko Ślęzy, Legnicę musimy uznać za dziedziczkę osady Lugidunum. Jest ona wspomniana przez źródła rzymskie, została założona zaś na rozlewiskach Kaczawy. Pierwsze udokumentowane znaki siedlisk Słowian na wspomnianym terytorium Legnicy znane są z ósmego wieku. W ówczesnym bowiem momencie historycznym Legnica była właściwym grodem plemienia Trzebowian. Archeolodzy pokazują, iż w czasach rządów Mieszka I założono tu nowy gród, który posiadał formę tak zwanego „grodu piastowskiego”. W 1248 roku miasto zostało stolicą Księstwa Legnickiego. Usytuowanie na prawie magdeburskim sprawiła, że już około 1264 roku postanowiono rozbudowywać miasto. Miasto znajdowało się także na zetknięciu szlaków handlowych z Niemiec, przez Wrocław, Kraków, aż do Kijowa. To spowodowało, że nastąpił rozwój handlu i rzemiosła. W średniowieczu czerpano także zyski z wydobywania złota w kopalni w Mikołajowicach.

restauracja

Autor: Mark Mrwizard
Źródło: http://www.flickr.com

Po wojnie Legnica znalazła się na mocy postanowień konferencji poczdamskiej w granicach naszego kraju. Jeszcze w maju 1945 Legnica doznała wielu strat, a rezultaty tego są nawet do dzisiaj widzialne, w wybranych miejscach. Za pomocą dobrze zakonserwowanym poniemieckim obiektom wojskowym w mieście przebywały garnizony Wojska Polskiego oraz Północna Grupa Wojsk Armii Radzieckiej. Obecnie Legnica to prężnie rozwijające się miasto, a jednocześnie punkt wielu podróży, spotkań i konferencji.

Jeśli zafrapował Cię niniejszy materiał, bez ociągania zobacz ciekawe uwagi ze strony (https://comfortapartments.eu/) opisywanej problematyki – one też będą dla Ciebie zajmujące.

Miasteczko ma wiele zalet, przede wszystkim jest nią to, że nie jest przytłaczające, jak wielkie miasto. Jest tu jednak ogromna baza noclegowa czyli komfortowe noclegi Legnica takie jak: zobacz jak prezetuje się Hotel Kamieniczka.

Sprawdź lokalizację na mapie: