Skirting – czym jest i do czego pasuje

Nakrywanie stołu obrusem to zwyczaj, jaki jest znany od dawna. Obrus na stole posiada dwie role – po pierwsze powoduje, iż całość wygląda niesłychanie luksusowo i stylowo. Obecnie odszukamy sporo modnych i oryginalnych rodzajów obrusów, jakie przedstawiają się naprawdę wyjątkowo. Do wyboru posiadamy proste, klasyczne i monochromatyczne obrusy, na przykład białe lub czerwone, możemy też zdecydować się na coś bardziej nowomodnego i awangardowego, na przykład na obrusy w barwne, kolorowe desenie.

obrus

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Stół przykryty obrusem na pewno doda charakteru pełnemu pomieszczeniu. Jeżeli mamy całkiem stary bądź uszkodzony stół, to obrus zdoła to świetnie zakryć. Po drugie obrusy użytkuje się także po to, aby ochronić blat stołu. Jeśli nie pragniemy, by nasz stół migiem się porysował albo zniszczył w jakikolwiek inny sposób, perfekcyjnym wyjściem będzie zastosowanie obrusa.

Niesłychanie powszechne są dzisiaj obrusy plamoodporne, jakie nie tylko wyglądają nadzwyczaj fantastycznie, ale są także niezmiernie użyteczne. Obrusy plamoodporne częstokroć stosuje się na przykład w restauracjach. W restauracjach na ogół użytkuje się również nakrywanie całkowitego stołu, gdzie obrus zasłania go praktycznie w całości – tutaj.

Jeżeli ciekawi Cię prezentowany artykuł, odszukaj witrynę (http://uroczysko7stawow.pl/spa-by-loccitane/day-spa), która opisuje podobne wątki, także będą na pewno ciekawe.

Właśnie w takich miejscach stosuje się z reguły skirting. Jest to długa falbana, zwykle stworzona z matowego lub satynowego materiału. Skirting stosuje się nie tylko w restauracjach, lecz również na znaczących uroczystościach, na przykład na weselu, falbany te wykorzystuje się też w dekoracjach kościelnych.

serwetki

Autor: Christine Warner Hawks
Źródło: http://www.flickr.com
Prócz skirtingu na stołach pożądane byłoby jeszcze pamiętać o pozostających czynnikach, które spowodują, iż stół będzie przedstawiał się elegancko i luksusowo, przykładowo serwetkach. Skirting prezentuje się ogromnie efektownie i szykownie, jest to wyborna ozdoba, świetna na ważkie, ceremonialne wydarzenia.

Ten odnośnik do witryny (astorhotel.pl/wakacje-nad-morzem/) przedstawi Ci ciekawe informacje na opisywany temat, które będą bardzo wciągające oraz szczegółowo opiszą ten wątek.

Oryginalny skirting bezsprzecznie bez większych trudności kupimy w sklepach, jakie oferują obrusy na sprzedaż. W większości wypadków zdołamy odszukać skirting w kolorze białym czy też ecru, chociaż niektóre sklepy mają również inne, nowocześniejsze odcienie skirtingu.