Gdzie można odbyć wczasy w górach

Maj jest odpowiednim miesiącem na spędzenie czasu poza miastem w kręgu rodzinnym albo z partnerem. Owy miesiąc uważany jest za najładniejszy w trakcie roku. Nic w tym zadziwiającego. Wszystko co zielone, rozkwita na około, a ptaki motywują nas co rano swym urzekającym świergotaniem. LeczAle, gdzie najlepiej odpocząć po męczącej zimie?

góry

Autor: Maciej Kraus
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedzią na to pytanie są wczasy w górach. Daleko od hałasów, mile od świateł osiedli, za to blisko matki natury i świeżego powietrza, które oczyści nasze płuca i orzeźwi mózg. Jednym z takich regionów, który przybliża człowieka do niezakłóconej niczym przyrody, która zadziwia swą dzikością jest Orawa. Jest to historyczna kraina znajdująca się w południowej części Rzeczypospolitej, w sąsiedztwie granicy Słowacji – komentarz z strony. Wizytujący tę część Polski weekendowicze mogą obejrzeć ładne wsie takie jak Zubrzyca Górna, które zachwycą zachowanymi zabytkami z dawnych przedwojennych lat. Drewniane chałupki, drewniane kaplice, starsze panie w ludowych ubraniach, biegające na polach stada owiec, niezmiernie czyste potoki i dzikie lasy. W Zubrzycy Górnej napotkamy orawski park etnograficzny. Są w nim chaty orawskie z XVIII i XIX wieku oraz kilkanaście zabytkowych warsztatów.

Nie czekaj! Jeśli zaintrygował Cię nasz artykuł, to na następnej stronie znajdziesz dalsze newsy na ceniony przez siebie opis.

Całość jest o tyle ciekawa, że była kreowana przez fuzję dwóch fali osadników – pasterzy wołoskich przeganiających trzody swoich owiec z obszarów Karpat Wschodnich oraz chłopów napływających z terenów Małopolski. Sam park etnograficzny możemy uznawać za zabytkowy, gdyż powstał przed II Wojną Światową w 1937 roku. Następną atrakcją jest sąsiedni szczyt – Babia Góra. Z jej wierzchołka będącego na wysokości tylko 1724 m n.p.m. rozciąga się panorama na niedalekie Tatry.

Pokój hotelowy

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo na skalistym wierchu wybudowany został ołtarz, z którego św. Jan Paweł II odprawiał nabożeństwo oraz pomnik upamiętniający papieża Polaka. Dla mniej wymagających, lub zwyczajnie poszukujących lokalizacji na leniwy pobyt także znajdą się kuszące miejsca – -> przeczytaj przykłady.

Jeśli prezentowany artykuł jest według Ciebie ekscytujący, świeża publikacja (http://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-katowice) z pewnością także będzie godna Twojego zainteresowania, bo odnajdziesz tam inne tego typu informacje.

W oddalonej o 30 minut drogi samochodem miejscowości Chyżne znajduje się popularny zajazd, w którym gra dla ludzi góralska kapela, co więcej, znajdziemy stoły do bilardu, tory do kręgli i wiele innych rozrywek. Ale największym przymiotem zajazdu jest smaczne góralskie jadło, które nie należy do lekkostrawnych, ale jeśli połączymy je z całonocnymi tańcami, na pewno nam nie zaszkodzą. Nieokiełznana i przepiękna Orawa kusi turystów swymi atrakcjami, które w połączeniu z wyobraźnią i chęcią przeżycia nowych przygód, na przykład w trakcie wspinaczki na Babią Górę zapewnią każdemu moc wrażeń.