Gdzie polecieć na egzotyczne wczasy?

Egzotyka to między innymi to co nieznane, co pociąga nas swą oryginalnością, co jest inne i niespotykane. Wielu, kiedy myśli o podróżach do egzotycznych miejsc kojarzy je przede wszystkim z tropikalnymi miejscami, turkusową, krystaliczną wodą, niecodzienną roślinnością i architekturą, a także rodzimą, tubylczą ludnością. Najczęściej wybierają więc za miejsce podróży wyspy, położone z dala od cywilizacji, gdzie człowiek może się w pełni zrelaksować i zapomnieć o codziennych kłopotach. Jednakże egzotycznych miejsc jest o wiele więcej. Wabią podróżnych swoją odmiennością, zarówno jeśli chodzi o kulturę, jak i styl życia.

Singapur

Autor: ninare
Źródło: http://www.flickr.com

Standardowym przykładem może być między innymi Singapur. Azja dla wielu Europejczyków pozostaje egzotycznym kontynentem, który pozostaje dla wielu niezgłębiony. Singapur jest o tyle fantastycznym miejscem, że można wyszukać tu wszystko, co potrzebujemy – wspaniałe krajobrazy, niemniej wspaniałą architekturę i kulturę. Na pierwszy rzut oka to w szczególności nowoczesne państwo – miasto, w którym dominują wieżowce i wspaniała architektura. Nic dziwnego, dzisiaj Singapur jest jednym z najlepiej rozwijających się państw na świecie.

Mimo gęstej i stale rozbudowującej się zabudowy, możemy mieć tu do czynienia z cudownymi widokami, bujnymi i egzotycznymi roślinami występującymi w singapurskich parkach itd. Co więcej tutejsze władze starają się wkomponowywać elementy przyrody w krajobraz architektoniczny. Świetnym przykładem jest słynny hotel Marina Bay San położony nad zatoką. Zapewnia on rozległy basen na krawędzi dachu, z którego rozlega się wspaniały widok na cały Singapur. W hotelu znajduje się też park z ogrodem krajobrazowym i tarasem widokowym.

Singapur

Autor: Joan Campderrós-i-Canas
Źródło: http://www.flickr.com

Takich miejsc jak Singapur jest w Azji kilka. Jedne mniej, inne bardziej osobliwe stanowią doskonałą alternatywę dla typowych europejskich miast i państw. Warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z tymi obszarami i azjatycką kulturą, bowiem jest to zupełnie inny świat, gdzie panują inne prawa i zasady.

Jeśli szukasz interesujących informacji na opisywany temat, poczytaj również (https://www.scootive.pl/hulajnogi-wyczynowe) nas, a zapewne znajdziesz interesujące fakty.

Taka egzotyczna podróż może być doskonałą ucztą dla naszych zmysłów i sporo nas przy okazji nauczyć. Bez kłopotu znajdziemy ciekawe wycieczki w te rejony w internecie.