Paryż – miasto dla par, które warto zwiedzić o każdej porze roku

Paryż – miasto zakochanych to jedno z najpiękniejszych określeń niniejszego miejsca. Wiele par decyduje się na stolicę Francji na podróż poślubną, aby przeżyć z ukochaną osobą przeurocze chwile tuż po uroczystościach zawarcia małżeństwa. Często też mężczyźni są zdecydowanie właśnie tam zadać to najważniejsze pytanie swojej wybrance, ponieważ pani będąca pod wrażeniem tego pięknego miasta na pewno się zgodzi.

Dobrze rozpocząć wspólne życie na moście zakochanych, opowiadając tę chwilę swym dzieciom oraz wnukom.

Czy omawiany wpis jest według Ciebie cenny? Jeśli tak, to bez wątpliwości zaintryguje Cię również to wiarygodne opracowanie – traktuje o zbliżonej problematyce.

Jeżeli zatem ty też chcesz pojechać do Paryża, zabierając tam ze sobą swą ukochaną, zorientuj się, co dobrze tam zwiedzić, by poznać to miasto.

Paryż

Autor: Soreen D
Źródło: http://www.flickr.com

Za szczególnie romantyczne miejsce uznawany jest plac Place de Furstenberg, gdzie dobrze jest siąść komfortowo na ławeczce i tak zwyczajnie cieszyć się otaczającym nas dywanem pięknych, pachnących kwiatów, kiedy słońce jest wysoko na niebie. Tutaj też dobrze przyklęknąć, gdy chcemy poprosić ukochaną o rękę, a później pójść do jednej z uroczych restauracyjek, od których właściwie aż się tutaj roi (czytaj więcej). Po tam fenomenalnym początku wspólnego wyjazdu można zaplanować sobie dalsze zwiedzanie, na pierwszych miejscach zamieszczając rzecz jasna wieżę Eiffla. To najbardziej odróżniający obiekt Paryża, więc nie można wyjechać bez zdjęcia uwieczniającego nas z nadmienioną wieżą.

Jeśli przedstawiany tekst jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź www, a dowiesz się większą ilość informacji, które Cię bardzo zainteresują.

Paryż

Autor: Steve Baty
Źródło: http://www.flickr.com

Zasadniczym punktem jest również Luwr, czyli największe muzeum sztuki na świecie, w którym jest 255 sal z wystawami. Trzeba mieć faktycznie dużo czasu, bo jest co oglądać oraz czym się zachwycać. Nie można też zapomnieć o Łuku Triumfalnym oraz Wersalu, pałacu z przepięknym parkiem, który w każdym roku zwiedzają tysiące podróżników. W Paryżu mieści się także znana, gotycka katedra Notre-Dame i najsłynniejsza aleja Paryża, czyli Pola Elizejskie (pozyskaj więcej informacji). To właśnie tutaj w każdym roku organizowane są parady wojskowe.

Jeżeli zwiedzimy już Paryż i marzy nam się kolejna podróż, dobrze tym razem obrać sobie za cel Frankfurt. Naturalnie nie jest to miasto miłości, ale również warto je odwiedzić, choć weekendowe. Frankfurt co dzień tętni życiem, a jego wyróżniającym punktem są bez wątpienia lśniące w słońcu drapacze chmur zlokalizowane w samym centrum miasta.