W sytuacji, kiedy planujesz trenować trekking, musisz zakupić dobre obuwie i wyposażenie

Trekking zyskuje coraz większą liczbę zwolenników w Polsce. Ta popularna dyscyplina sportowa przynosi mnóstwo korzyści: pozytywnie oddziałuje na zdrowie i formę, zapewnia dużo znakomitej rozrywki, a dodatkowo nie jest specjalnie trudna oraz wymagająca. Żeby móc uprawiać trekking, należy jednak nabyć odpowiednie buty oraz sprzęt. To bardzo ważne dla wygody oraz bezpieczeństwa. Gdzie trenować trekking?

Trekking bazuje na chodzie w trudnych oraz ekstremalnych okolicznościach, jednak coraz więcej ludzi decyduje się na jego złagodzoną, miejską wersję.domki letniskowe Kaszuby (www.domki-letniskowe.pl)Osoby z kijami trekkingowymi można napotkać w miejskich parkach, na skwerach, w lesie, jak również na górskich szlakach i w wielu różnych miejscach. Marsz z kijkami trekkingowymi bardzo korzystnie oddziałuje na pracę mięśni, angażując do treningu te partie, które przy zwyczajnym chodzie nie podlegają stymulacji (czytaj więcej ). Wspomniana dyscyplina wyśmienicie oddziałuje na dotlenienie ciała, jak także na jego ogólną formę. Ponieważ marsz trekkingowy przeważnie odbywa się w warunkach niesprzyjających, niezbędne jest zaopatrzenie w trwałe i stabilne buty. Niezastąpionym wyposażeniem stają się również kijki trekkingowe.

wspinaczka

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com

Pragniesz zakupić buty do trekkingu?

Dziś zainteresowanie trekkingiem okazuje się tak samo znaczne u kobiet, jak też u mężczyzn. W momencie, jeśli panie pragną zakupić buty trekkingowe damskie, najlepiej zrobią, udając się do profesjonalnego sklepu górskiego albo punktu oferującego garderobę sportową z górnej półki (zobacz tutaj). Wyborowi butów warto poświęcić troszkę więcej uwagi, ponieważ takie buty powinny okazać się naprawdę komfortowe oraz właściwie dopasowane. Istnieje wiele modeli obuwia trekkingowego, jednakże najlepiej decydować się na buty mocno stabilizujące kostkę, gdyż łatwiej w nich uniknąć bolesnej kontuzji.

Przede wszystkim pewne marki

Kupując odzież, która będzie wykorzystywana w ekstremalnych warunkach, lepiej decydować się na elementy z wyższej półki, jak przykładowo marka Berghaus. Firma Berghaus specjalizuje się w produkcji odzieży, obuwia i wyposażenia turystycznego. W jej katalogu znajdują się mocne buty, kurtki, jak także plecaki i namioty. Produkty rzeczonej marki dostępne są w dosyć wysokich cenach. Trzeba jednakże być świadomym, że są to rzeczy stworzone z myślą o trudnych eskapadach i ekstremalnych warunkach.