Czemu tak ważne jest, by zawsze mieć w swoim samochodzie kompletną apteczkę samochodową?

W naszym kraju żadne prawo nie nakazuje posiadania apteczki samochodowej, jest ona jedynie zalecana. Jednocześnie dobrze także wspomnieć, że nie istnieją jakieś sztywne wytyczne, co musi być w apteczce. Jednak każdy odpowiedzialny kierowca powinien troszczyć się o to, by posiadać w swoim samochodzie kompletną apteczkę.

Apteczka samochodowa to

apteczka do samochodu

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

niestety w naszej rzeczywistości niekiedy utopia. Tak więc niektórzy kierowcy w ogóle nie posiadają jej w swoich pojazdach, inni kupują ją w supermarkecie nie sprawdzając właściwie, co w niej jest. Taka apteczka samochodowa jest niestety dość minimalistyczna, a produkty, które zawiera są niezbyt dobrej jakości. Zasięgnij opinii: kliknij i sprawdź (kliknij i sprawdź). Mimo że jak powiedzieliśmy na początku, nie istnieje jakoś odgórnie narzucony obowiązek posiadania apteczki samochodowej, to rzeczywiście dobrze w nią zainwestować nie tylko dla własnego bezpieczeństwa, ale także z tego względu, iż będąc świadkami dramatycznego zdarzenia na drodze, zobowiązani jesteśmy do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

W apteczce samochodowej za to nie powinniśmy wozić żadnych leków. Farmaceutyki wymagają właściwych warunków przechowywania, zaś wożone przez cały rok w aucie mogłyby stać się narażone na zbytnio wielkie różnice temperatur a także wilgotności. Dodatkowo, gdy udzielamy pierwszej pomocy rannemu w wypadku, nie powinniśmy mu dawać żadnych leków doustnie. Oczywiście ciężko sobie wyobrazić, aby w podróż nie wziąć leków, które są nam potrzebne.

Tak jest z pewnością jak doskwiera nam choroba lokomocyjna.

dziecko w podróży

Źródło: pixabay.com

lub zgagę, z takiego więc powodu powinniśmy wziąć ze sobą odpowiednie leki.

Niby możemy je kupić w okresie podróży, lecz zawsze je lepiej mieć przy sobie. Pomimo to, jak powiedzieliśmy we wcześniejszym fragmencie, takie leki nie powinny znajdować się bez przerwy w samochodzie, gdyż stracą swoje właściwości. Pamiętajmy więc zawsze, żeby brać je ze sobą jak skończymy podróż. Warto pamiętać o takich poradach i bezwzględnie zawsze mieć apteczkę we własnym samochodzie. Oczywiście nie pierwszą lepszą, lecz jak najlepiej zaopatrzoną. Będziemy tak więc zawsze link do strony gotowi na różne sytuacje.