Czemu tak ważne jest, by zawsze mieć w swoim samochodzie kompletną apteczkę samochodową?

W naszym kraju żadne prawo nie nakazuje posiadania apteczki samochodowej, jest ona jedynie zalecana. Jednocześnie dobrze także wspomnieć, że nie istnieją jakieś sztywne wytyczne, co musi być w apteczce. Jednak każdy odpowiedzialny kierowca powinien troszczyć się o to, by posiadać w swoim samochodzie kompletną apteczkę.

Apteczka samochodowa to

apteczka do samochodu

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

niestety w naszej rzeczywistości niekiedy utopia. Tak więc niektórzy kierowcy w ogóle nie posiadają jej w swoich pojazdach, inni kupują ją w supermarkecie nie sprawdzając właściwie, co w niej jest. Taka apteczka samochodowa jest niestety dość minimalistyczna, a produkty, które zawiera są niezbyt dobrej jakości. Zasięgnij opinii: kliknij i sprawdź (kliknij i sprawdź). Mimo że jak powiedzieliśmy na początku, nie istnieje jakoś odgórnie narzucony obowiązek posiadania apteczki samochodowej, to rzeczywiście dobrze w nią zainwestować nie tylko dla własnego bezpieczeństwa, ale także z tego względu, iż będąc świadkami dramatycznego zdarzenia na drodze, zobowiązani jesteśmy do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

W apteczce samochodowej za to nie powinniśmy wozić żadnych leków. Farmaceutyki wymagają właściwych warunków przechowywania, zaś wożone przez cały rok w aucie mogłyby stać się narażone na zbytnio wielkie różnice temperatur a także wilgotności. Dodatkowo, gdy udzielamy pierwszej pomocy rannemu w wypadku, nie powinniśmy mu dawać żadnych leków doustnie. Oczywiście ciężko sobie wyobrazić, aby w podróż nie wziąć leków, które są nam potrzebne.

Tak jest z pewnością jak doskwiera nam choroba lokomocyjna.

dziecko w podróży

Źródło: pixabay.com

lub zgagę, z takiego więc powodu powinniśmy wziąć ze sobą odpowiednie leki.

Niby możemy je kupić w okresie podróży, lecz zawsze je lepiej mieć przy sobie. Pomimo to, jak powiedzieliśmy we wcześniejszym fragmencie, takie leki nie powinny znajdować się bez przerwy w samochodzie, gdyż stracą swoje właściwości. Pamiętajmy więc zawsze, żeby brać je ze sobą jak skończymy podróż. Warto pamiętać o takich poradach i bezwzględnie zawsze mieć apteczkę we własnym samochodzie. Oczywiście nie pierwszą lepszą, lecz jak najlepiej zaopatrzoną. Będziemy tak więc zawsze link do strony gotowi na różne sytuacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*