Jak dawać sobie radę w nietypowych okolicznościach czyli na co może się przydać karta przetrwania.

W dawnych czasach prawdziwy mężczyzna wyruszał w dżungle i lasy, żeby tam zdobywać żywność dla swojej rodziny. Oczywiście udając się tam musiał być odpowiednio wyposażony, tak aby miał szansę na bezpieczny powrót do domu. Dziś jesteśmy otoczeni cywilizacją, dżungla jest gdzieś daleko, co bynajmniej nie będzie oznaczać, że na co dzień pewne wyposażenie nie będzie potrzebne.

Wręcz przeciwnie, bez przerwy spotkać można przypadki, w jakich będzie potrzebny jakiś drobiazg lub gadżet, jakim da się coś zrobić. Czy będzie to otworzenie puszki, odkręcenie śruby czy zmierzenie jakiejś długości, to nie da się tego zrobić rękami, i trzeba posiadać otwieracz, śrubokręt czy linijkę.

Ten tekst wydaje się bardzo zajmujący? Jeśli tak, to zobacz także pozostałe polecane kranik paliwa do skutera treści, gdyż są równie ciekawe oraz wciągną Cię całkiem.

Jeżeli będzie się w domu, to nie ma problemów, bo takie akcesoria szybko się znajdą. Jeśli jednak przebywa się gdzieś w terenie, to trudno wszystko ze sobą nosić, bo byłoby to po prostu niezbyt wygodne. Chyba że wszystkie wyżej wymienione drobiazgi oraz wiele innych będą się znajdować w niedużym drobiazgu, o rozmiarach typowej karty kredytowej. Sprawdź .

Obóz

Autor: wittco.gmbh
Źródło: http://www.flickr.com
Taki niewielki gadżecik, znany również jako karta surviwalowa to bardzo funkcjonalne narzędzie, mające nawet dwadzieścia rozmaitych funkcji. Dzięki temu że można ją przy sobie nosić w portfelu lub kieszeni, to jest ona ogromnie praktyczna, nie potrzebując zbyt dużo miejsca. A równocześnie w niejednym przypadku bardzo może być przydatna, bo wystarczy ją tylko wyciągnąć i zacząć używać. Część osób mówi nawet na to wielofunkcyjna karta przetrwania, bo rzeczywiście w ekstremalnych sytuacjach może uratować nawet życie. Sprawdź, czym jest wielofunkcyjna karta przetrwania.

Karty takie sprzedawane są przez wiele różnych firm, lecz często się różnią jakością. Dobrze zrobiona karta to bardzo wytrzymały, solidny kawałek stali, z wyciętymi wszystkimi narzędziami. Stal musi być nierdzewna, a jednocześnie na tyle solidna, żeby karta mogła sobie poradzić w najbardziej trudnych nawet warunkach. Jeżeli ma ona rzeczywiście służyć jako zabezpieczenie w nieprzewidzianych sytuacjach, to trzeba koniecznie postawić na odpowiednią jakość i wybrać najlepszą, jaką się uda znaleźć w sklepach.