Wymarzone wakacje – zobacz idealne miejsce na wczasy!

Sezon wakacyjny za pasem, a wielu z nas wciąż pewnie nie ma jeszcze zaplanowanego wypoczynku. Pośpiech oraz codzienna krzątanina nie pozwalają na drobiazgowe przygotowywanie planów urlopowych. Podlasie pełne jest uroczych miejsc, w których nawet w ostatnim momencie znajdziemy miejsca, jakie pozwolą zregenerować moce przed następnymi miesiącami w miejscu pracy.

przyroda na podlasiu

Wielu ludzi kojarzy Podlasie z malutkimi wioskami, jakie żyją swym rytmem, w zgodzie z naturą jak też jej kalendarzem. Jest w tym troszkę racji. Nie brakuje tu miejsc, jakie zachęcają do zatrzymania się, do wypoczynku, zebrania myśli oraz wyciszenia. Nawet trasy turystyczne, takie jak Kraina Otwartych Okiennic czy Rezerwat Krzemianka nie przytłaczają do tej pory liczbą urlopowiczów. To jest najpiękniejsze.

Kapitalne oraz niezatłoczone powierzchnie – w otoczce unikalnej przyrody czy też pozostałości historii i kultury. Nieomalże każdy, kto miał sposobność odpoczywać na Podlasiu, szczególnie w sezonie letnim zdołał skosztować, jak smakuje wielokulturowość. Literalnie – smakuje. Mnogie festyny z lokalną kuchnią, agroturystyki tatarskie, lokale kuchni litewsko-polskiej i inne sprawiają, iż Podlasie pensjonaty podlasie pachnie a także smakuje wyśmienicie. Wczasy okraszone wielokulturowymi smakami długo pozostaną w pamięci.

park

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Wielbiciele przyrody, gatunków chronionych oraz wszyscy, którzy uwielbiają relaks wśród zieleni z pewnością zapragną zaaranżować swój urlop na Podlasiu. Parki narodowe, rezerwaty przyrody, leśne zespoły edukacyjno-wypoczynkowe – np. Bajdarka – pensjonaty, to wszystko jest siłą Podlasia a także największym pozytywem regionu. Miejsca tj. Silvarium, Arboretum, Krzywe oraz Kładka nad Narwią to tylko poniektóre, być może mniej znane, ale przez to spokojniejsze oazy wypoczynku pośród wdzięków przyrody. Nie warto ograniczać się jedynie do okolic znanej Puszczy Białowieskiej, chociaż niczego jej nie brak. Podlasie (rozwinięcie tych informacji https://www.jadenapodlasie.pl/) pełne jest miejsc, które warto odkrywać i podziwiać.

Podróże kształcą. Wypoczynek na Podlasiu także może być doskonałą lekcją wychowawczą dla naszych dzieciaczków, a nawet nas samych. Szlak Ekumeniczny umożliwia radować się pięknem przyrody, a zarazem zaznajomić się z ciekawymi legendami i informacjami. Klasztor Kamedułów, Grabarka, Meczet w Kruszynianach lub też Monaster oraz Muzeum Ikon w Supraślu to jedynie nieliczne punkty – znaki różnorodności religijnej Podlasia

„>