Warte obejrzenia krakowskie atrakcje, jakie pamiątki warto przywieźć z podróży do tego miasta.

Kraków to wspaniałe miasto, jego odwiedzenie na pewno zapewni niezapomniane wrażenia. Bardzo duża ilość zabytków i atrakcji turystycznych, szeroka oferta kulturalna i wspaniali mieszkańcy sprawiają, że corocznie miasto to odwiedzają setki tysięcy turystów. Wystarczy zresztą przejść się po rynku czy posłuchać międzynarodowego gwaru przy pomniku Adasia, żeby zobaczyć, jak to codziennie wygląda.

Kraków

Autor: Stefanie Tefert
Źródło: http://www.flickr.com
Zdecydowana większość z odwiedzających to miasto zapewne skusi się na zakup jednej z pamiątek, zresztą to przecież na krakowskim rynku i w pobliskich uliczkach znajduje się bardzo dużo mniejszych i większych sklepów z pamiątkami, jakie można zakupić i wziąć do domu. Na szczęście Kraków posiada tyle charakterystycznych symboli, że wszechobecne figurki z chin są gdzieś głęboko pochowane i mało kto się za nimi ogląda. I bardzo dobrze, że tak to wygląda, bo taka sama chińska tandeta sprzedawana jest i w górach i nad morzem, i ciężko stwierdzić, pamiątką czego to jest.

Jeżeli zaintrygowała Cię ta kwestia, szybko sprawdź link przeprowadzki wrocław a poznasz znacznie większą ilość danych, które bez wątpienia wywołają u Ciebie śliczny uśmiech.

Tymczasem jak ktoś pokaże przywiezione przez siebie Kraków pamiątki, to każdy momentalnie się zorientuje, z której miejscowości one są – pamiątki ze stolicy Małopolski.

Wśród krakowskich pamiątek niewątpliwie największą popularnością cieszy się Wawelski Smok. Ten słynny bohater legend z Krakowa doczekał się mnóstwa wcieleń, zakupić go można w postaci rzeźb, maskotek, figurek czy skarbonek. Ogromnie popularny pośród kupujących jest także Lajkonik, na straganach i w sklepikach to właśnie jego postać praktycznie zawsze gości na półkach.

Drugą grupę pamiątek z Krakowa będą stanowić najróżniejsze modele i fotografie krakowskich zabytków. Do znalezienia więc będzie Mariacki Kościół, Zamek Wawelski oraz Sukiennice, popularnością również się cieszą albumy prezentujące najciekawsze krakowskie zabytki.

Sprawdź ten link! To bez wątpliwości ta witryna (https://www.hotelmikolajki.pl/restauracja/nasze-restauracje), jest tam wiele użytecznych informacji! Zobaczysz, z pewnością się nie rozczarujesz.

Bardzo chętnie wybierane są również kartki oraz widokówki, przedstawiają one albo współczesne atrakcje, albo też zdjęcia starego Krakowa – . Po kupnie można je zaadresować i wysłać do znajomych czy najbliższych, można też zostawić dla siebie jako pamiątkę. Jeśli więc ktoś planuje wizytę w Krakowie i chce przywieźć z podróży jakąś pamiątkę, to pamiętać powinien o tym, aby kupić coś co się wiąże z tym miastem.