Gdzie zorganizować huczne przyjęcie weselne? Szukamy idealnego miejsca pod Wrocławiem.

Te osoby, które ślub będą brać w którymś z wrocławskich kościołów, mogą zdecydować się na jakąś podwrocławską miejscowość do zrobienia swojej imprezy weselnej. Czemu akurat wesele pod Wrocławiem? Ładna okolica, zacisze, okazała sala bankietowa i hotel w Brzegu Dolnym to właściwa odpowiedź.

Pokój hotelowy

Autor: bizmac
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście Wrocław pełen jest ładnych sal bankietowych, w których warto urządzić swoje przyjęcie weselne, ale za Brzegiem Dolnym przemawia kilka ważnych faktów. Na pewno zaczynamy od ceny. Nie tylko sala weselna i opłata „za talerzyk” poza dużym miastem będą niższe, lecz też doba hotelowa dla naszych gości weselnych. Jeśli już przyszła para młoda podejmie decyzję o organizacji wesela właśnie tam, hotel w Brzegu Dolnym – czytaj koniecznie, poza apartamentem na noc poślubną dla pary młodej w cenie, oferuje w pakiecie dużo innych propozycji.

Możemy dostosować sobie dania z szerokiego menu restauracji albo poprosić szefa kuchni o pomoc. Do tego możemy samodzielnie dopasować wina. Niektóre pary decydują się także na „stolik alkoholowy” z butelkami innych trunków. Jeżeli chcemy, możemy zdecydować się na całkiem popularny „wiejski stragan” z wędlinami z lokalnej wędzarni i wyrobami wiejskimi (smalec, samogon, śledzie z beczki, sery owcze). W cenę naszego wesela jest już wliczona dekoracja wejścia do restauracji oraz urocza dekoracja stołów (wstążki, świeże kwiaty). Jeżeli chcemy mieć okazałą dekorację z kolorowych baloników, musimy zatroszczyć się o nią sami.

Jedzenie weselne

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
To już standard, że gospodarze sali witają nowożeńców chlebem i solą, a każdy z gości otrzymuje lampkę szampana na „Sto lat” i toast wzniesiony na zdrowie. DJ hurtownia kawy zespół to już całkowicie nasza działka, tak samo jak fotograf albo autokar, który dowiezie naszych gości spod kościoła na wesele blisko Wrocławia.http://www.brumet.com.pl/oferta/umywalki-nierdzewne.html, BrumetOkolice restauracji za miastem to także dobre miejsce na szybki plener w trakcie trwania wesela.

Na długą sesję w plenerze można umówić się z fotografem jakiś czas po ślubie. Furorę na weselach robią również atrakcje na przykład w postaci fotobudki i gadżetów, które jej towarzyszą. Ponadto, aby sala była dobrze wspominana, oferuje parze młodej upominek w formie bezpłatnej, uroczystej kolacji będącej pamiątką pierwszej rocznicy ślubu. Ten uroczy gest być może nie jest kartą przetargową w wyborze restauracji pod Wrocławiem, ale na pewno zostanie dobrze odebrany.