Gdzie zorganizować huczne przyjęcie weselne? Szukamy idealnego miejsca pod Wrocławiem.

Te osoby, które ślub będą brać w którymś z wrocławskich kościołów, mogą zdecydować się na jakąś podwrocławską miejscowość do zrobienia swojej imprezy weselnej. Czemu akurat wesele pod Wrocławiem? Ładna okolica, zacisze, okazała sala bankietowa i hotel w Brzegu Dolnym to właściwa odpowiedź.

Pokój hotelowy

Autor: bizmac
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście Wrocław pełen jest ładnych sal bankietowych, w których warto urządzić swoje przyjęcie weselne, ale za Brzegiem Dolnym przemawia kilka ważnych faktów. Na pewno zaczynamy od ceny. Nie tylko sala weselna i opłata „za talerzyk” poza dużym miastem będą niższe, lecz też doba hotelowa dla naszych gości weselnych. Jeśli już przyszła para młoda podejmie decyzję o organizacji wesela właśnie tam, hotel w Brzegu Dolnym – czytaj koniecznie, poza apartamentem na noc poślubną dla pary młodej w cenie, oferuje w pakiecie dużo innych propozycji.

Możemy dostosować sobie dania z szerokiego menu restauracji albo poprosić szefa kuchni o pomoc. Do tego możemy samodzielnie dopasować wina. Niektóre pary decydują się także na „stolik alkoholowy” z butelkami innych trunków. Jeżeli chcemy, możemy zdecydować się na całkiem popularny „wiejski stragan” z wędlinami z lokalnej wędzarni i wyrobami wiejskimi (smalec, samogon, śledzie z beczki, sery owcze). W cenę naszego wesela jest już wliczona dekoracja wejścia do restauracji oraz urocza dekoracja stołów (wstążki, świeże kwiaty). Jeżeli chcemy mieć okazałą dekorację z kolorowych baloników, musimy zatroszczyć się o nią sami.

Jedzenie weselne

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
To już standard, że gospodarze sali witają nowożeńców chlebem i solą, a każdy z gości otrzymuje lampkę szampana na „Sto lat” i toast wzniesiony na zdrowie. DJ hurtownia kawy zespół to już całkowicie nasza działka, tak samo jak fotograf albo autokar, który dowiezie naszych gości spod kościoła na wesele blisko Wrocławia.

Jeżeli nie jesteś pewien, czy umieszczone na tej stronie informacje są wystarczająco dokładne, to zobacz źródło (http://www.brumet.com.pl/oferta/umywalki-nierdzewne.html), które posłużyło do stworzenia tego artykułu.

Okolice restauracji za miastem to także dobre miejsce na szybki plener w trakcie trwania wesela.

Na długą sesję w plenerze można umówić się z fotografem jakiś czas po ślubie. Furorę na weselach robią również atrakcje na przykład w postaci fotobudki i gadżetów, które jej towarzyszą. Ponadto, aby sala była dobrze wspominana, oferuje parze młodej upominek w formie bezpłatnej, uroczystej kolacji będącej pamiątką pierwszej rocznicy ślubu. Ten uroczy gest być może nie jest kartą przetargową w wyborze restauracji pod Wrocławiem, ale na pewno zostanie dobrze odebrany.