Majorka, zmysłowa wyspa słońca!

Spora część z nas na dźwięk słowa “Majorka” zaczyna nucić melodię wielkiego hitu zespołu Loft sprzed 20 lat. Jednakże, Majorka to znacznie więcej niż tylko taniec i hulanki do białego rana w tamtejszych klubach. Majorka to największa i bez wątpienia najczęściej odwiedzana przez urlopowiczów wyspa hiszpańska na Morzu Śródziemnym. Co robi największe wrażenie? Na pewno ponad 200 plaż, stare wiatraki „molinos”, a także dużo innych atrakcji, które czekają na przyjezdnych ze wszystkich stron świata.

Majorka

Źródło: iiimillenium.pl
Majorka last minute to raj dla amatorów wypoczynku z wodą w roli głównej, www.eccoholiday.com/region/hiszpania/majorka/łe plaże: począwszy od dużych i zatłoczonych piaszczystych, skończywszy na małych i nieobleganych. Zaletą wyspy jest, iż, bez problemu znajdziemy tu wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych, a także szkoły nurkowania, żeglarstwa czy windsurfingu. Z całą pewnością mali, jak i duzi zachwycą się oceanarium w stolicy Majorki.

Stolica Majorki, Palma de Mallorca – to największe miasto Balearów. Miasto zasługuje na dokładne poznanie. Poza palmami oraz drogimi jachtami znajdziemy tu sporo zabytków. Odnajdziemy tam zakątki, w których można się zakochać, spędzając wyjątkowe momenty.Na Majorce na odwiedzających oczekuje bardzo rozbudowana baza noclegowa. Począwszy od nieco kameralnych hoteli przeznaczonych dla turystów mających zamiar jedynie zwiedzać, po wyśmienite ośrodki hotelowe dla bardziej wymagających, ceniących dobrą obsługę i przestronne apartamenty.

Wakacje na Majorce

Autor: Thierry Chervel
Źródło: http://www.flickr.com
Na Majorkę nie jesteśmy zmuszeni lecieć latem. Toteż powinniśmy rozważyć urlop po sezonie. Zdecydowanym plusem oferty last minute jest cena, która daje nam szansę zaoszczędzić fundusze. Umożliwia więc podróżowanie wszystkim osobom, których po prostu nie stać na egzotyczne wycieczki, . Poza tym zachętą może być fakt, że za www.eccoholiday.com/a na nich wyższy standard hotelu i w związku z tym wypoczywać w bardziej komfortowych warunkach. Z całą pewnością warto rozpatrzyć taką opcję, szczególnie, iż jesienna pogoda w kraju wprawia niejedną osobę w nostalgię.