Użyteczne wyposażenie podróżnika na lato

Na każdą wędrówkę należy zaopatrzyć się odpowiednio do pory roku, stopnia trudności trasy i jej całkowitej długości. Latem, podczas dobrej pogody, niezbędne będzie obuwie z karbowaną podeszwą (na przykład sandały Crocs) jak też płaszcz przeciwdeszczowy.

górska wycieczka

Autor: Christian Jiménez
Źródło: http://www.flickr.com
Przy chłodnej pogodzie, albo przy wejściach na szczyty użyteczny jest sweter, nakrycie głowy, nieco jedzenia jak też stosowna ilość napoju.

Kiedy interesują Cię ciekawe informacje i szukasz ich na konkretny temat, kliknij w odsyłacz (http://www.noclegidlafirm.pl/wroclaw/). W tamtym miejscu odnajdziesz potrzebne informacje.

Tenisówki nie zabezpieczą nóg przed kontuzjami w terenie skalnym, zwłaszcza w ruchomych, sypkich piarżyskach. Bez godziwych butów zdołamy więc odbywać wyłącznie przechadzki w osadach czy w ich bezpośrednim otoczeniu.

Najwięcej urazów w Tatrach spowodowanych jest przez noszenie nienależytego obuwia, poślizgnięcie na mokrych skałach, zranienie dolnych kończyn przez uderzenie w czasie przechodzenia przez piargi, skręcenie stawów. Upadek po takowym zranieniu, w spadzistym, eksponowanym obszarze może mieć dosyć poważne następstwa.

Nie mniej ważna będzie ochrona przed chłodem, trud w czasie wchodzenia wyczerpuje wiele energii. Jej utratę człowiek odczuwa jako wycieńczenie i chłód. Zapobiegać takiemu stanowi należy przez noszenie ciepłego odzienia a także przyjmowanie stosownej ilości pożywienia i napitków.

Stale bądź na czasie (http://www.uannynowytarg.pl/OFERTA,6) w tych dziedzinach, które Cię ciekawią. Jeżeli poszukujesz dodatkowych wiadomości, wejdź w podany link, a tam czeka na Ciebie masa aktualnych wątków z owego tematu.

Człowiek zmęczony oraz wychłodzony nie ma zręczności nieodzownych do czynienia gwałtownych, nierównomiernych ruchów, jakie wymusza urwisty, kamienisty teren. Łatwo wtenczas utracić równowagę, trudniej może być tłumić obciążenia powstające podczas schodzenia i zwiększa się możliwość urazu – sprawdź.

rowerzysta w górach

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Częstym błędem turystów jest nie branie pod uwagę opcji nagłej zmiany aury. W górach wszystkie prognozy są tylko orientacyjne, a pogoda może radykalnie przeobrazić się w ciągu kilku minut. Nawet jeżeli prognoza nie przewiduje opadów, a poranek jest pogodny i ciepły musimy być zawsze na nie przygotowani. Przed wyjazdem odwiedź sklep turystyczny w celu zakupu niezbędnych akcesoriów. Nie zapominaj o zabraniu z sobą środków opatrunkowych, zwłaszcza służących do zatamowania krwawień. Możesz ocalić w ów sposób życie swoje bądź innych. Warto posiadać z sobą telefon komórkowy, by móc w mgnieniu oka zawiadomić Służbę Ratowniczą, jeżeli będziemy ofiarą bądź świadkiem wypadku.