Jak podróżować, żeby nie przepłacać za samolot?

Dalekie części świata są kuszące dla wielu osób, niestety, duże koszty podróży często utrudniają spełnianie podróżniczych pragnień. Lwią część kwoty pochłaniają zwykle koszty przejazdu, dlatego warto szukać rozwiązań, które zmniejszą wydatki na przelot. Dzięki temu będziemy mogli podróżować z większą częstotliwością i do dalszych krain.

przeczytaj

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com
Jest parę podstawowych zasad, których trzeba się trzymać, by mieć szansę na kupno tanich biletów na samolot (dowiedz się więcej). Jeżeli zastanawiamy się, jak znaleźć tanie loty, to najważniejszą informacją jest fakt, że przewoźnicy zawyżają ceny w okresach świątecznych i wakacyjnych. Od września do listopada i od stycznia do pierwszych dni czerwca bilety będą zawsze tańsze, niż tuż przed Gwiazdką, albo sezonem urlopowym. Ponadto, różne linie lotnicze mają dodatkowe oferty promocyjne w różnych okresach, dlatego warto jest korzystać z dostępnych w internecie, bezpłatnych wyszukiwarek lotów oraz porównywarek cen. Za ich pomocą można natrafić na wyjątkowo korzystne oferty. Inną regułą jest to, że im wcześniej zarezerwujemy bilet na dany lot, tym niższą uzyskamy cenę.

Jeżeli wciąż nie udało Ci się odnaleźć niczego fajnego, to sprawdź pod linkiem, tutaj z pewnością znajdziesz to, co okaże się dla Ciebie w tym momencie użyteczne.

Warto więc planować wczasy z 2-3-miesięcznym wyprzedzeniem, albo wręcz odwrotnie – decydować się na loty last minute, na które wyprzedawane są ostatnie wolne miejsca w samolocie.

Takie postępowanie wymaga sporej elastyczności i dopasowania terminów podróży do bieżącej sytuacji na rynku lotniczym, a jak znaleźć tanie loty, gdy jesteśmy osobami czynnymi zawodowo i urlop planujemy z wyprzedzeniem? Również i w tym przypadku można wdrożyć sprytne rozwiązania, które znacznie obniżą koszt transportu. Przykładowo, najczęściej jest tak, że lot z paroma przesiadkami wyniesie nas o wiele taniej niż lot bezpośredni.

Co prawda, rozwiązanie jest mniej wygodne, ale z drugiej strony – umożliwia zwiedzenie dodatkowych miast na trasie, gdyż między poszczególnymi przesiadkami mamy zazwyczaj kilka godzin czekania na samolot.

Powstała moja strona (https://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-europie/islandia) – kliknij w podany link, poczytaj temat i zostaw proszę własny komentarz. Będziemy usatysfakcjonowani.

Warto pamiętać, że loty wyznaczone na środek tygodnia zawsze będą tańsze, niż te w dni wolne, kiedy to podróżuje największa ilość podróżnych. Przydatną informacją jest także to, że z mniejszych miast zwykle podróżuje się taniej niż z dużych metropolii, dlatego czasem bardziej opłaca się dojechać samochodem, czy autokarem na odległe lotnisko, niż korzystać z tego, do którego mamy najbliżej.