Wybieramy parking przy lotnisku Wrocław – kilka wskazówek

Wrocławskie lotnisko jest jednym z najważniejszych międzynarodowych lotnisk w Polsce, co roku korzystają z niego miliony podróżujących. W pobliżu lotniska działa wiele parkingów. Czym kierować się przy wybieraniu miejsca, w którym pozostawimy nasze auto?

parking

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy parking proponuje odmienne usprawnienia, bez problemu znajdziemy więc rozwiązanie, dostosowane do naszych potrzeb. Pierwszą kwestią, na którą większość kierowców zwraca uwagę, jest wysokość opłaty parkingowej. Dużo parkingów nalicza upust przy większej ilości dni i jest to świetne rozwiązanie, gdy wyjeżdżamy na dłuższy czas, np. na wakacyjny wypoczynek, albo do pracy tymczasowej. Jeżeli natomiast wyruszamy w podróż biznesową i będzie ona trwać zaledwie parę dni, dobrze jest poszukać parkingu, który w ogóle oferuje niższe ceny. Koniecznie zwróćmy uwagę na sposób naliczania należności – ze względu na to, że niemało lotów odbywa się w środku nocy albo bladym świtem, opłacalną wersją jest liczenie doby w systemie godzinowym, a nie kalendarzowym. Nie zapominajmy jednak, iż cena usługi nie może stanowić wyłącznego kryterium. Warto uzyskać informację, czy wybrana firma oferuje bezpłatny przewóz na trasie parking lotnisko wrocław, co prawda, większość parkingów zlokalizowana jest w niedużej odległości od obiektu, lecz w sytuacji lotu w godzinach nocnych, posiadania ciężkiego bagażu, czy deszczowej pogody, zawsze lepiej podjechać pod terminal luksusowym pojazdem niż pokonywać trasę na nogach. Kolejnym, równie istotnym ułatwieniem dla klientów, jest możliwość wcześniejszego zaklepania miejsca parkingowego, na przykład drogą internetową To rozwiązanie pozwala uniknąć sytuacji, w której nerwowo poszukujemy wolnego miejsca na krótko przed lotem. Dowiedzmy się, czy rezerwacja jest darmowa – większość parkingów nie nalicza opłaty za rezerwację miejsca parkingowego.

Poza udogodnieniami, ważne jest, by parking przy lotnisku we Wrocławiu posiadał odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Podstawą jest ogrodzenie terenu oraz całodobowy (całodobowe usługi pogrzebowe wrocław) nadzór. Dobrze jest wybrać miejsce parkingowe, które jest odpowiednio oświetlone po zmroku, niezbędny jest również sprawny system monitoringu. Nim pozostawimy samochód w wybranym miejscu, dowiedzmy się, czy firma, w cenie miejsca postojowego, ubezpiecza nasze auto a jeśli tak, to jaki jest jego zakres. Zwróćmy uwagę na stan techniczny parkingu. Nawierzchnia powinna być dobrze odwodniona, gwarantując komfort na drodze do i z pojazdu, w każdych warunkach atmosferycznych.