Samotność jest w stanie dotknąć każdego. Nie można się jej poddawać, gdyż jesteśmy w stanie z nią wygrać

Samotność to problem z którym boryka się aktualnie wiele osób. funkcjonujemy w otwartym świecie, czerpiemy z nowoczesnych technologii i środków komunikacji i jednocześnie czujemy się niezwykle samotni. W przeszłości samotność była kojarzona głównie z osobami w podeszłym wieku.

ojciec z synem

Autor: Felipe Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz z powodu samotności problem mają dzieci, ludzie młodzi, osoby dorosłe stanu wolnego ale tez osoby w związkach. Samotny ojciec nie jest tu także odstępstwem. Dość często o samotności mówią przykładowo kobiety starsze, które maja za sobą karierę, wychowały dzieci a po ich dorośnięciu nie mają czym się zając.

Osobom po pięćdziesiątce dość trudno jest odszukać sobie nowych znajomych, z którymi będą mogli pojechać na wycieczkę czy na kawę. Samotność to bardzo dokuczliwy stan umysłu, kiedy człowiek odczuwa, że nikomu go nie brakuje, nikt go nie chce zrozumieć oraz zdaje sobie sprawę, że w przypadku nagłego zdarzenia kłopotów ze zdrowiem nie ma do kogo zwrócić się o pomoc.

Dojrzali ludzie, którzy osiągnęli stabilizację w rodzinie i tę związaną z pracą zwykle samotni mogą się czuć po śmierci własnych rodziców i rodziców partnera, ponieważ zdają sobie sprawę, że aktualnie nie posiadają już nikogo. Bardzo przykra jest także samotność w związku małżeńskim czy związku. Mnóstwo osób latami może tkwić w toksycznych związkach i z różnorodnych powodów nie może decydować się na zmiany. Samotność to coś co może przydarzyć się każdemu, nie zapominajmy jednak, że nie mamy szans jej świętować, zgadzać się na to by rozgościła się w życiu na długo.

mężczyzna

Autor: Adam charette
Źródło: http://www.flickr.com
Z reguły musimy wypróbować wychodzenia z samotności. Nie jest ważne, kim jesteśmy, czy samotną kobietą czy samotnym mężczyzną z dzieckiem, bo zazwyczaj istnieje szansa, by coś na to zaradzić. Możemy próbować odnawiać dawne kontakty albo szukać nowych.

Wiele możliwości daje sieć, gdyż są tu portale randkowe oraz inne społecznościowe, gdzie ludzie o podobnych zainteresowaniach mogą umówić się na spotkania. Nowych znajomych trzeba również szukać w najbliższym otoczeniu. Pewnie warto nawiązać rozmowę z sąsiadem, sprzedawcą w sklepie albo załapać się na kurs hobbystyczny, gdzie także będziemy mogli poznać nowe osoby. Możliwości jest naprawdę wiele, musimy tylko spróbować.