Jak się ma turystyka? Oferty last minute Ranking hoteli w Polsce Sprzęt do nurkowania

W jakie rodzime zakątki udać się na urlop, żeby upragniony odpoczynek okazał się strzałem w dziesiątkę

Jeżeli chodzi o organizację urlopowych eskapad, to polskie familie wyznają zazwyczaj jedną zasadę: zimową porą udajemy się w góry, najchętniej te wysokie, czyli np. Sudety, a w czasie wakacji stawiamy na dwutygodniowy odpoczynek nad wodą, np. nad Morzem Bałtyckim. Tamtejsza woda morska nie jest co prawda tak ciepła, jak ta w Morzu Czerwonym, ale i ceny za pobyt na północnym terenie naszego państwa nie osiągają dużych kwot.

domki

Autor: Eric Lamoureux
Źródło: http://www.flickr.com
W stolicy Włoch być, a papieża nie widzieć – tak informuje stare porzekadło. W naszym temacie możemy sparafrazować to przysłowie i powiedzieć: w Polsce mieszkać, a nad Bałtykiem nie być. Trzeba pamiętać o tym, że obecne obszary usytuowane na północy kraju w zdecydowanej większości przed 1939 r. należały do Rzeszy Niemieckiej, a II Rzeczpospolita posiadała tylko wąski skrawek z dostępem do morza. Nic zaskakującego w tym, że szczególnie osoby, które interesują się historią, nad polskie wybrzeże pojadą również z innych pobudek niż jedynie chęć plażowania czy pluskania się w morzu.

Można rzecz oczywista zarezerwować kwaterę w dużym mieście, np. Sopocie, ale równie dobrze można wybrać te pomniejsze miejscowości, które też są nastawione na powitanie wczasowiczów. Aby przekonać się o zasadności powyżej przedstawionej tezy, wystarczy wpisać w Google hasło tanie noclegi Grzybowo. Błyskawicznie poznamy też, jak dużą bazą noclegową dysponuje wspomniana miejscowość. A po bardziej skrupulatnej lekturze

domki

Autor: Brian Burger
Źródło: http://www.flickr.com

poza tym stwierdzimy, że niedrogie zakwaterowanie oferują nie tylko właściciele pokoi do wynajęcia.

Jeżeli kogoś zupełnie nie zaciekawiło hasło tanie noclegi Grzybowo, to schronienia na czas wakacji można poszukać w pozostałych miejscowościach. I nikt nie mówi, że warto inwestować w luksusowy lokal. Młodzieży wystarczy śpiwór, a perspektywa spędzenia nocy w namiocie brzmi całkiem kusząco. Natomiast osoby, które już prowadzą ustabilizowane życie, preferują zupełnie odmienne rozwiązania. Zasłyszane lub przypadkowo dostrzeżone hasło domki Jarosławiec wpisują w wolnej chwili w internet – .

Taki typ noclegu bywa naprawdę atrakcyjny dla kilkuosobowych rodzin bądź dla grupy kompanów. Daje on turystom dużą niezależność, a bardzo często również możliwość samodzielnego przygotowania obiadów, co nie pozostaje bez znaczenia dla osób, które lubią gotować, ale nie zawsze mają czas na wykonywanie tej czynności. A dodatkowym argumentem przemawiającym za zarezerwowaniem domu jest fakt, że wspólne biwakowanie będzie udane jak nigdy do tej pory.

Back To Top