W poszukiwaniu energii do działania płynącej z Tatr, zatrzymaj się w Nowym Targu

Każde miasto turystyczne ma takie osobliwości, które ściągają turystów. W Paryżu jest to Luwr i Wieża Eiffla, w Londynie jest Big Ben i Pałac Buckingham, w Warszawie jest Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski i Syrenka, Stolica Małopolski posiada Sukiennice i Wawel.

szlaki turystyczne - Tatry

Autor: Lukas Plewnia
Źródło: http://www.flickr.com
Obszar Województwa Małopolskiego, to głównie centrum województwa – metropolia krakowska, ale też ginące w chmurach pasmo Tatr Wysokich, bielutkie jak śnieg skały Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, miasteczka o bogatej historii z prześlicznymi starodawnymi kamieniczkami, zielone puszcze i bory. Olbrzymia rozmaitość ukształtowania terenu Województwa Małopolskiego i jej niespokojne dzieje, spowodowały że kraina ta jak żadna inna w Polsce może poszczycić się dużą ilością zabytków i oczywiście cudownych krajobrazów.

Jeżeli mamy ochotę generalnie spacerować po górach, najlepiej udać się w okolice Zakopanego lub Nowego Sącza. Z kolei koło Tarnowa i Krakowa znajdziemy więcej pradawnych miejsc. Kiedy już zwiedzimy Nowy Sącz, poznamy Zakopane, spędzimy kilka dni w stolicy Małopolski, warto wyruszyć dalej, do Nowego Targu.

Aktualnie trudno o dobre i wiarygodne informacje odnośnie opisywanej problematyki, ale jeśli chcesz takie przeczytać, to zwyczajnie wejdź na ten link!

Jeżeli postanowimy zwiedzić Małopolskę, powinniśmy z wyprzedzeniem dopytać o wolne pokoje Nowy Targ W Nowym Targu baza noclegowa jest dobrze rozkręcona i polaryzuje się w kwestii jakości i cen. Co trzeba zwiedzić w Mieście Królewskim?

Wokół Nowego Targu odnajdziemy wiele terenów godnych zwiedzania. Nowy Targ wyśmienicie nadaje się na jednodniowe wycieczki po Tatrach, pośród urokliwych widoków. Na wyciągnięcie dłoni znajdują się Gorce z Gorczańskim Parkiem Narodowym. Stolica Podhala szczyci się okazałym Rynkiem, na którym przez lata organizowano jarmarki. Obecnie jako miejsce reprezentatywne zaprasza do zwiedzania XIX – wiecznego Ratusza, w którym znajduje się Muzeum Podhalańskie oraz zwiedzania ozdobnych kamieniczek. Nie sposób pominąć prześlicznego kościółka zbudowanego z drzewa modrzewiowego, leżącego na Szlaku Architektury Drewnianej. Nowy Targ nazywany przez górali „Miastem” od dawna jest handlowym i słynącym z rzemiosła centrum regionu.