Wypoczynek w kraju jak najbardziej może się udać!

Wypoczynek w kraju? W sumie owa opcja wcale nie brzmi tak nieciekawie: przyszło nam żyć w całkiem ładnym kraju i choć w naszym DNA jest zapisana ogromna miłość do poznawania piękna całego globu, to jednak jesteśmy generalnie tą nacją, która umie docenić Polskę. A zresztą nie tylko mieszkańcy Polski wiedzą, iż właśnie Polska to bardzo ciekawa destynacja turystyczna.

Władysławowo

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie można zauważyć duży wzrost „potęgi” naszego kraju. No może to trochę przesadnie na wyrost powiedziane, lecz generalnie zagraniczni turyści coraz częściej doceniają Sopot, Zakopane, Kraków, władysławowo czy Warszawę. Nieco można wymienić tych miejsc, które sprawiają, że nie tylko wyłącznie patrioci lub oszczędni ludzie preferują pobyt w Polsce. Niby uskarżamy się na drożyznę w chociażby nadbałtyckich miejscowościach turystycznych, lecz w dalszym ciągu Włochy albo Malta są dużo droższymi miejscami.

ŚwieMalta – https://www.eccoholiday.com/region/malta/ – że potrafimy doceniać piękno własnej ojczyzny, nareszcie czymś „wstydliwym” nie jest właśnie wybór choćby Sopotu. No wiadomo: akurat w przypadku naszego kraju bardzo dużym kłopotem jest nierówna aura, czyli nie mamy całkowitej pewności, iż wypoczynek w trójmiejskim Sopocie, zaplanowany na cztery miesiące do przodu, najzwyczajniej w świecie nie będzie wspominany po latach jako jedna wielka konieczność zmagania się z wodą. Czyli ludzie, którzy jadą do chociażby Egiptu są oczywiście rozgrzeszeni, trudno się dziwić, że nie lubią ryzykować, nie chcą niemiło zostać przywitanym przez matkę naturę.

góry

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Choć zasadniczo nawet w przypadku Polski nie jest tak beznadziejnie: bo nawet jeżeli aura nie będzie zbytnio rozpieszczała, spokojnie natrafimy na sporo zabaw, sposobów spędzania urlopu. Wszystko tak naprawdę zależy od tego gdzie szczegółowo wyruszamy. Sopot? Mrągowo? A może Szklarska Poręba albo Karpacz? Absolutnie każda gmina w Polsce, i to nawet mała, może interesująco powitać turystów. Wystarczy kupić przewodnik turystyczny po Polsce albo porozglądać się po Sieci, chociażby po najzwyklejszej Wikipedii.