Tektura o strukturze falistej, jakie funkcje pełni

Opakowania tekturowe pełnią wiele funkcji. Jedne, tak jak pudełka perfum, powinny przyciągać spojrzenia potencjalnych kupców, ”namawiać” do zakupu. Inne, muszą spełniać jedną, podstawową funkcję: ochronną.

www

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Wówczas nie tyle liczy się ich wygląd, lecz ochrona towaru.Dzięki temu, że tektura z jednej strony jest bardzo trwała, z drugiej ogólnodostępna i funkcjonalna, znakomicie nadaje się do transportu wszelakich produktów. Przedsiębiorstwa produkcyjne, cukiernie, pizzerie, firmy farmaceutyczne i kosmetyczne to główni odbiorcy firm zajmujących się wytwarzaniem opakowań tekturowych.

Zaletą pudełek tekturowych są stabilne ścianki, kształt gwarantujący dokładne wykorzystanie przestrzeni magazynowych a także sposobność pakowania mechanicznego. Jest to też materiał, który przepuszcza powietrze. Opakowania tekturowe (tektura o falistej strukturze) posiadają również szerokie opcje zadruku, przez co dany towar jest widoczny na półkach sklepowych. Zaletą – lekka, mocna oraz trwała. Ponadto, w przeciwieństwie do innych materiałów jest całkowicie odnawialna. Budowlańcy zazwyczaj znajdują zastosowanie tektury w szeroko pojętych pracach budowlanych i malarskich. Tektura falista to rewelacyjny materiał chroniący przed zniszczeniami np. mebli. Dzięki swoim właściwościom chroni zapakowane produkty przed otarciem czy zniszczeniem, np. podczas przeprowadzek.

Tektura jest na tyle fascynującym materiałem, iż jesteśmy w stanie dzięki niej zrealizować najbardziej wyszukane projekty. Obecnie zachwycają nas designerskie meble i zabawki stworzone z tego przyjaznego środowisku materiału. Proste, kreatywne, ucieszą nasze pociechy. Nie ma obaw, że dziecko zrani się o krawędzie zabawki, a samo tworzywo nie sprawia zagrożenia dla jego zdrowia. Podsumowując, nie ma wątpliwości, że tektura falista na skutek swego szerokiego zastosowania jest materiałem opakowaniowym któremu nie grozi zapomnienie.