Którą wybrać koszulę męską? Na co zwracać uwagę? Jaki posiadamy wybór, ażeby wybrać jak najlepiej?

Modne koszule męskie? Jak je godnie dopasować do naszego ciała czy naszej postury? No tak, z pewnością potrzeba nam dobrego sklepu z koszulami. Ale co jeszcze?

mężczyzna

Autor: Kavian Borhani
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo, liczy się także nasz gust oraz podejście do całej sprawy kupna koszuli, to znaczy, co pragniemy na siebie założyć, jaki mamy styl ubierania, jakie potrzeby oraz to, do czego nam jest dana koszula konieczna. Jak markowa to raczej wiadomo w jakim celu, ale czasem są to rozmaite wydarzenia. Czym innym jest toż randka czy wydarzenia biznesowe. W inny sposób też się ubieramy codziennie, ale dlaczego nie elegancko? Dobrze tak prezentować się zawsze. Czy wiemy jednak, jak wybrać, tak aby koszula leżała na nas doskonale? Jeśli masz z tym problem, rozwiązanie znajdziesz poniżej.

By koszula – na przykład tego typu: modne koszule męskie – była znakomita, przy jej doborze powinno się pomyśleć o najistotniejszych regułach. Są to rozmiar ogólny, obwód kołnierzyka a także nasz wzrost. Koszula jest poprawnie dopasowana, jeśli po obu stronach ciała pozostają około 2 cm nieskrępowanej przestrzeni. Poza tym, ważne jest by nie wychodziła ze spodni po podniesieniu rąk musi sięgać około 20 centymetrów poniżej naszej talii. Ponadto, zapięty kołnierzyk nie powinien cisnąć ani też być nadto luźny – od naszej szyi powinna go dzielić przestrzeń na szerokość jednego palca. Ażeby mieć pewność, że wybrana modna koszula męska leży

mężczyzna

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

porządnie, wykonaj parę lekkich skrętów głową. W prawo, w lewo, w górę, w dół. Rękawy nie mogą być zanadto obszerne, a mankiety za szerokie. By to sprawdzić, spróbuj przełożyć dłoń przez zapięty mankiet. Kiedy przejdzie swobodnie, jest za duży. Kolejnym wyznacznikiem słusznego dopasowania doskonałej koszuli są szwy które znajdują się na ramionach, które jak sama nazwa wskazuje, muszą się znajdować dokładnie w tymże miejscu.

Jeśli są ulokowane nader nisko, koszula jest za duża, a gdy są za wysoko – będzie ona faktycznie za mała. O charakterze koszuli decydują również kolory i wykończenia. Barwy uniwersalne, które zaliczymy do klasyki formalno-biznesowej to biel oraz jasny błękit i róż, ewentualnie blada zieleń. Zawsze trafnym wyborem będzie koszula gładka, choć można ja zamienić na model zdobiony dyskretnym wzornictwem. Dobierając krawat najłatwiej jest kierować się zasadą ton w ton, która wymaga, by dodatek był w utrzymany w odcieniu trochę ciemniejszym niż sama koszula. Przy wyborze należałoby zwrócić też uwagę na sam kołnierzyk. Klasyczny, czyli prosty jest wąski oraz wymaga doćc podobnego węzła. Włoski ma szerszy rozstaw skrzydełek oraz pasuje do dużych węzłów, zaś kołnierzyk amerykański jest nieco mniej formalny przez wzgląd na guziczki, które spinają skrzydełka z koszulą. Dla zainteresowanych tematem więcej można zobaczyć tutaj: