Dlaczego powinniśmy korzystać z zachodnich biur podróży?

Chociaż obecny kurs euro nie jest najlepszą zachętą do robienia zakupów u naszych sąsiadów, to istnieją jeszcze takie rzeczy, które opłaca się kupować za Odrą. Należą do nich m.in. wycieczki.
Zdecydowanie powodem dla którego korzystamy z zimowych wypadów są zachęcające ceny. Posezonowe obniżki i promocje to możliwość, by pojechać na urlop nawet o połowę taniej. Tym, którzy marzą o zagranicznych wojażach, nie chcąc jednocześnie wydać fortuny, niemieckie biura podróży oferują dwa rodzaje tanich wyjazdów: first minute oraz last minute.

W opcji first minute, na ofertę należy się zdecydować przynajmniej miesiąc wcześniej.

Szukając godnych przeczytania tekstów, kliknij na ten link. Naprawdę zalecam tę witrynę (http://primaveraspa.pl/primapark/gastronomia/restauracja-wine-story/), ponieważ ona z pewnością również przyciągnie Twoją uwagę.

Jednak bardziej opłaca się korzystać z ofert last minute z Niemiec. Im później zdecydujemy się na wyjazd, tym taniej go kupimy. O kilka procent tańsze są też z reguły oferty wyjazdów sprzedawane przez Internet, ponieważ nie trzeba płacić za pośrednictwo agenta. Szczególnie warto zainteresować się egzotycznymi kierunkami – Tajlandią czy Chinami, albowiem oferty wycieczek egzotycznych zwykle są tańsze niż w Polsce.

Porównaj –

last minute

Autor: Comrade Foot
Źródło: http://www.flickr.com

Bo kto z nas nie chciałby doświadczyć bogatej kultury i historii Chin? Jednak zważywszy na to, iż Chiny są trzecim co do wielkości krajem na świecie, ciężko jest poznać je całe podczas jednej wycieczki. Zatem, od której części kraju rozpocząć jego zwiedzanie? Niewątpliwie zauroczy nas Nefrytowe południe, pełne ciekawych miejsc, zachwycających bardziej niż sam Mur Chiński.
Chiny to kultura odmienna od wszystkiego, co znajome dla nas, przez co niepospolita i godna uwagi.

Tak jak Tajlandia, która z każdym rokiem przyciąga coraz więcej miłośników Azji. Oczarują nas tysiące kilometrów plaż, zieleń tropikalnej roślinności, przebogata fauna i flora, wspaniała kuchnia oraz sympatyczni i uśmiechnięci Tajlandczycy. Do tego kuszą niewysokie ceny i zniewalająca atmosfera. Kto raz odwiedzi południowo-wschodnią część kontynentu będzie marzył, żeby tu wracać.

wakacje w grecji

Autor: Dimitris Karkanis
Źródło: http://www.flickr.com
Warto więc sprawdzać systematycznie oferty niemieckich biur podróży, aby nabyć wycieczkę, która okaże się cenowym hitem. A gdy oferta będzie naprawdę warta grzechu, nie powinny nam przeszkodzić wahające się stale kursy walut.