Udane wczasy za małe pieniądze

Generalnie wakacje kojarzone są odpoczynkiem. Odpoczywać można z kolei bardzo różnie, zależnie od chęci i upodobań. Niezwykle istotną rolę odgrywa tutaj tryb życia, jaki prowadzony jest na co dzień. Niektórzy ludzie preferują aktywne typy wypoczynku, przykładowo w formie uprawiania różnorodnych dyscyplin sportowych. Inni natomiast będą woleli odpoczywać w sposób bierny i stale się wysypiać. Od tego elementu zależeć będzie też wybór miejsca na wypoczynek.

widok gór nad jeziorem

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Ci preferujący aktywność wybiorą obszary górskie, gdzie można organizować wycieczki i wspinaczkę, natomiast miłośnicy biernych form wypoczynku pojadą nad morze czy nad jezioro. Nierzadko również słyszy się obecnie o osobach, które podróżują dookoła świata, często bardzo małym kosztem.

Autostop
Podróżowanie autostopem znano już bardzo dawno temu. Opiera się na przemieszczaniu się dzięki dobrej woli właścicieli samochodów, którzy za podwózkę nie biorą pieniędzy. Całe przedsięwzięcie uzależnione jest więc od uprzejmości kierowcy i ich chęci pomagania. Obecnie autostop przeżywa swoisty renesans. Jest na dzień dzisiejszy nie tylko sposobem na zaoszczędzenie środków na przejazd, ale powoli staje się stylem życia. Sukces wycieczki autostopowej zależy w dużym stopniu od szczęścia, ale również od umiejętności i obeznania uczestników. Konieczna jest wiedza w zakresie geografii by można było sprawnie ustalić, w jakim miejscu się ustawić, by dotrzeć do miejsca przeznaczenia. Wiedza na temat dróg wylotowych w miastach oraz biegłość w posługiwaniu się mapą to umiejętności wymagane. Weterani podróży autostopem z ogromnym doświadczeniem mogą nawet udać się na wczasy (wczasy od ruszajwpolske) w ten sposób.

widok wodospadu

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Couchsurfing
Z kolei sposobem na darmowe noclegi – małe domki letniskowe w dowolnym miejscu a świecie jest tak zwany couchsurfing. Termin ten oznacza proces, w ramach którego człowiek chcący wyjechać w dane miejsce wyszukuje na specjalnym portalu internetowym inną osobę, która jest w stanie udzielić noclegu. Noclegi uzyskane za pomocą couchsurfingu udostępnia się nieodpłatnie. Ten portal z ofertami noclegowymi ma charakter międzynarodowy i gromadzi wiele tysięcy osób z całego świata. Duża liczba ludzi łączy ze sobą podróżowanie autostopem i couchsurfing, dzięki czemu można uzyskać pobyt wakacyjny w wybranym miejscu prawie bezpłatnie.