Pokochaj Kraków – w jakim terminie najlepiej tu przybyć

Kraków jak wiemy to ostoja tradycji, także architektonicznej. Dlatego też zachęcamy by popatrzeć na miasto z lotu ptaka. Falisty teren, Stare Miasto z Wawelem stanowią niezapomniany widok. Lubimy Kraków za zabytki, kulturę, specyficzny klimat a także miłe wspomnienia.

wycieczka

Autor: David Howard
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej znane miejsca Krakowa możemy wymienić wyrwani z głębokiego snu: Wawel, kościół Mariacki, Sukiennice… To one zapraszają tu co roku większość spośród 9,2 mln odwiedzających, w tym 2,5 mln obcokrajowców.
Powszechnie wiadomo, że Kraków to miasto znajdujące się w „sąsiedztwie Pana Boga”. Długą listę świątyń, którą każdy rodak zwiedzić powinien otwierają Katedra Wawelska, wspomniany kościół Mariacki czy opactwo benedyktynów w Tyńcu.

Każda uliczka Krakowa ma w sobie coś magicznego. Otacza je aura tajemniczości, tak jakby w jakiś niewytłumaczalny sposób czas zatrzymał się tam przed wiekami. Miasto sprzyjające zadumie i…miłości. Wspaniale zachowane i mające tajemnicę. Zabytki, klimat Starego Rynku, w którym da się słyszeć głosy turystów w różnych językach to powody dla których tak wiele osób pokochało to miasto.

Czy jest jednak szansa dla turystów, aby choć przez chwilę zachłysnęli się magią tego miejsca? Weźmy pod uwagę iż, aby w pełni cieszyć się krakowskimi, turystycznymi walorami musimy zagwarantować sobie choć parę noclegów.

Sprawdź ten link! To naprawdę ta strona, przeczytasz tam wiele użytecznych materiałów! Zobaczysz, na pewno się nie zawiedziesz.

Oczywiście, Kraków to nie tylko i wyłącznie turystyczna mekka dla odwiedzających miasto, ale również wysoce rozwinięte gospodarczo, kuszące inwestorów i biznesmenów. Jeżeli więc jesteśmy turystami lub przyjechaliśmy w interesach to warto wybrać taki nocleg, który umili nam pobyt w tym mieście. Baza hotelowa w związku z często organizowanymi, dużymi uroczystościami zapewni nam tak wysoki standard, że noc spędzona w mieście królów Polski długo będzie przez nas wspominana.

Co więcej na turystów czeka ogromna baza hotelowa, setki kawiarni i pubów, z których ponad 200 znajduje się w bliskim sąsiedztwie Rynku Głównego. I to w dużym stopniu z myślą o turystach władze miasta dokonały rzeczy w polskich realiach wręcz niemożliwej, uznając zabytkową część miasta za tzw. park kulturowy. To sukces, którego nie odważyło się skopiować żadne inne miasto.