Jeżeli zwiedzanie zabytków Krakowa to tylko z przewodnikiem

Kraków to miasto stare i dostojne, ale równocześnie dudniące życiem. Historia miesza się tu z teraźniejszością, zamierzchłe czasy z nowoczesnością. Warto tu przybyć i wyczuć szczególną aurę miejsca. Do Krakowa, miasta o najbardziej rozmaitej historii, poprzez wieki będącego widzem najistotniejszych dla Polski wydarzeń, ściągają turyści z całego globu. Do zwiedzania Krakowa potrzebny jest przewodnik. Trzeba tu miło spędzić czas i nie musi się to łączyć z lataniną po wszystkich zabytkowych położeniach.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Kraków to gród który, ma do zaoferowania daleko więcej atrakcji aniżeli by się wydawało.

Jeśli chcesz zbadać niniejszą tematykę bardziej, wejdź na ten odnośnik, ponieważ odnajdziesz więcej porad w witrynie (http://spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-lodz), którą Ci sugerujemy.

Sami możemy odczuwać się nieco zagubieni, z tej przyczyny do dyspozycji są przewodnicy po Krakowie. Dla tych, którzy pragną zobaczyć legendarne zabytki Krakowa, stworzona została Trasa Królewska. Rynek Główny jest ośrodkiem cywilizacji, lokalizacją zgromadzeń i przedsięwzięć, więc można się tu zatrzymać na dłużej. Do dziś przetrwały usytuowane na nim Sukiennice, z początku miejsce handlu. W zamkowych wnętrzach wyczekują na nas liczne wystawy, jakich nie można ominąć będąc w Krakowie. Dla ciekawskich: przeczytaj.

Przewodnik zaprowadzi nas również do katedry, grobowców królewskich, przy których spoziera na nas pełna historia Polski i ogromnego dzwonu Zygmunta, który bije tylko przy sposobności najistotniejszych dla kraju i miasta wypadków. Wchodząc w zamkowe ściany, warto udać się także na dziedziniec arkadowy i zerknąć z góry na Wisłę. Przewodnik nie zapomni o Smoku Wawelskim. Do jego jamy biegną kręcone schody wprost z zamku na Wawelu. Smocza dziura to w rzeczywistości jaskinia kresowa, użyczona w części do zwiedzania. Rzeźba smoka Wawelskiego buchająca ogniem to ulubiona atrakcja malutkich turystów.
Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Podróżnicy, którzy pragną zerknąć na Kraków z góry winni wspiąć się na krakowskie pagórki, pełniące funkcje miejsc widokowych. Najistotniejszym i najbardziej specyficznym jest Kopiec Kościuszki. Widać z jego wierzchołka pełny historyczny i teraźniejszy Kraków, lokalizacje oglądane wcześniej, można obejrzeć z zupełnie innej perspektywy.

Spodobał Ci taki tekst? To super, sprawdź stronę (https://horyzont.net.pl/wycieczki-firmowe/) pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na zbliżony temat.

Przewodnicy po Krakowie zaprezentują nam imponujące podania dotyczące tego miasta.