Jeżeli zwiedzanie zabytków Krakowa to tylko z przewodnikiem

Kraków to miasto stare i dostojne, ale równocześnie dudniące życiem. Historia miesza się tu z teraźniejszością, zamierzchłe czasy z nowoczesnością. Warto tu przybyć i wyczuć szczególną aurę miejsca. Do Krakowa, miasta o najbardziej rozmaitej historii, poprzez wieki będącego widzem najistotniejszych dla Polski wydarzeń, ściągają turyści z całego globu. Do zwiedzania Krakowa potrzebny jest przewodnik. Trzeba tu miło spędzić czas i nie musi się to łączyć z lataniną po wszystkich zabytkowych położeniach.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Kraków to gród który, ma do zaoferowania daleko więcej atrakcji aniżeli by się wydawało.

Jeśli chcesz zbadać niniejszą tematykę bardziej, wejdź na ten odnośnik, ponieważ odnajdziesz więcej porad w witrynie (http://spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-lodz), którą Ci sugerujemy.

Sami możemy odczuwać się nieco zagubieni, z tej przyczyny do dyspozycji są przewodnicy po Krakowie. Dla tych, którzy pragną zobaczyć legendarne zabytki Krakowa, stworzona została Trasa Królewska. Rynek Główny jest ośrodkiem cywilizacji, lokalizacją zgromadzeń i przedsięwzięć, więc można się tu zatrzymać na dłużej. Do dziś przetrwały usytuowane na nim Sukiennice, z początku miejsce handlu. W zamkowych wnętrzach wyczekują na nas liczne wystawy, jakich nie można ominąć będąc w Krakowie. Dla ciekawskich: przeczytaj.

Przewodnik zaprowadzi nas również do katedry, grobowców królewskich, przy których spoziera na nas pełna historia Polski i ogromnego dzwonu Zygmunta, który bije tylko przy sposobności najistotniejszych dla kraju i miasta wypadków. Wchodząc w zamkowe ściany, warto udać się także na dziedziniec arkadowy i zerknąć z góry na Wisłę. Przewodnik nie zapomni o Smoku Wawelskim. Do jego jamy biegną kręcone schody wprost z zamku na Wawelu. Smocza dziura to w rzeczywistości jaskinia kresowa, użyczona w części do zwiedzania. Rzeźba smoka Wawelskiego buchająca ogniem to ulubiona atrakcja malutkich turystów.
Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Podróżnicy, którzy pragną zerknąć na Kraków z góry winni wspiąć się na krakowskie pagórki, pełniące funkcje miejsc widokowych. Najistotniejszym i najbardziej specyficznym jest Kopiec Kościuszki. Widać z jego wierzchołka pełny historyczny i teraźniejszy Kraków, lokalizacje oglądane wcześniej, można obejrzeć z zupełnie innej perspektywy.

Spodobał Ci taki tekst? To super, sprawdź stronę (https://horyzont.net.pl/wycieczki-firmowe/) pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na zbliżony temat.

Przewodnicy po Krakowie zaprezentują nam imponujące podania dotyczące tego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*