Atrakcyjne miejsca w Polsce

Urlopy już minęły. Przed nami jesień, okres kojarzący się zazwyczaj z coraz krótszymi dniami i rozpoczęciem edukacji i roboty. Dlaczego jednak nie wyrwać się na małą eskapadę wrześniową lub październikową porą? Przed wami garść pomysłów dla Dolnoślązaków, z pewnością znajdziecie tutaj pomysł na wycieczkę.

Niziutkie Góry Stołowe atrakcje oferują zadziwiająco wysokiej klasy. W tym południowym rejonie coś dla siebie dostaną zarówno przyjaciele natury, jak i wielbiciele starych konstrukcji. Tym pierwszym zalecam zdobycie góry Szczeliniec, łatwego do przejścia masywu usianego cudownymi skałkami.

kwatery w górach

Autor: Jayphen
Źródło: http://www.flickr.com

Na jego szlak dobrze jest wdrapywać się od strony zacisznej, turystycznej miejscowości Radków. Jeżeli zmęczą was włóczęgi, skuście się na zobaczenie zabytków sakralnych w Wambierzycach i złowieszczej kaplicy ossuarium w Czermnej.

Blisko rozciąga się Kotlina Kłodzka, zabytki, które warto w niej podziwiać to na pierwszym miejscu okazała Twierdza Kłodzka oraz malownicze ruiny warowni w Czerwonym Strumieniu. Wędrując w rejonie nie można nie wpaść do lubianego przez turystów Karpacza. Aby to wszystko zwiedzić trzeba zatrzymać się na nocleg : pensjonaty Duszniki Zdrój Obok wjazdu wyciągiem na Kopę, warto obejrzeć Muzeum Zabawek. Karpacz dzięki niemu stał się rozpoznawalny w Europie. Jeśli myślicie o pobycie w unikatowym, zbliżonym do alpejskiego otoczeniu, weekend w Zieleńcu to rzecz obligatoryjna w czasie jesiennych wędrówek.

Zanim przejdziemy za granicę województwa, polecam jeszcze miejscowość Sucha, znajdująca się blisko czeskiej i niemieckiej granicy. Jest tam dawny Zamek Czocha, kojarzony z bycia sceną dla kilku filmów.

Pójdźmy teraz do województwa Śląskiego. Tam zdecydowanie rekomenduję dwa miejsca na przedzimowy weekend.

Zainteresowałeś się tym działem? Przeczytaj zatem dalej bezpieczny hotel o tym punkcie w nowym artykule, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Myślimy, że Ci się spodoba.

Zespół klasztorny Rudy ujmie każdego fana zabytków religijnych. To wybudowane kilkaset lat temu obszerne opactwo Cystersów. Obligatoryjną pozycją jest Pszczyna, zadbane miasteczko. Tam ujrzycie wspaniały rynek oraz Zamek Pszczyński. O ile twoja latorośl marzy, żeby zobaczyć zagrodę żubrów, Pszczyna daje tą wspaniałą możliwość ujrzenia z bliska potomków tura. Region ten to również miejsce, gdzie dynamicznie rozrasta się noclegi podlasie konna. Więcej na :


Dla wszystkich niechcących wyjechać z Wrocławia, dobra będzie moja idea – paintball. Wrocław ma trochę ośrodków, w których możesz odpocząć prowadząc ogień z pistoletów na farbę.