Ukraina to niewątpliwie atrakcyjne państwo, które warto zwiedzić!

W sumie wszystkie państwa na Ziemi mają podróżnym sporo do zaoferowania. Zatem nie ma sensu nawet snuć marzeń o tym, aby poznać wszelkie atrakcyjne miejsca. Szczególnie, że piękno to niejako pojęcie abstrakcyjne, mocno subiektywne. Są tacy ludzie, którym podoba się chociażby Prypeć, zatem ukraińskie miasto, które zapewne każdy kojarzy, ponieważ po wybuchu w Czarnobylu zostało w zupełności wyludnione. Właśnie – skoro jesteśmy już przy temacie naszego sąsiada – a może warto byłoby przejechać się właśnie na Ukrainę?

katedra - Ukraina

Autor: neiljs
Źródło: http://www.flickr.com
Niesamowity kraj, który w sumie jest nam stosunkowo bliski. Niby różni nas sporo, chociażby to, że na swoje nieszczęście Ukraińcy najzupełniej nie wykorzystali szansy jaką był upadek ZSRR, lecz tak czy siak jesteśmy braćmi. Choć oczywiście nacjonaliści na Ukrainie rozumują w inny sposób…link tutaj (https://www.domki-letniskowe.pl/

Ukraina nie jest w tym momencie bardzo bezpiecznym krajem – na dodatek niezwykły Krym jest w dniu dzisiejszym na rozdrożu, lecz generalnie tak czy siak warto odwiedzić w najbliższym okresie czasu naszych wschodnich sąsiadów. Mocno się myli taki Polak, który sądzi, że za pewien czas za naszą miedzą wybuchnie konflikt wojenny. A zresztą – kilka lat temu w Gruzji miał niestety miejsce konflikt wojskowy, a to nie spowodowało, iż podróżni odwrócili się od owego równie niezwykłego kraju. A co takiego niesamowitego jest na Ukrainie? Pewnie każdy Polak świetnie kojarzy Lwów – zatem (witryna internetowa VIllaMare-przejdź na naszą stronę nasz link) miasto, które jeszcze przed wojną było typowo polskie. Trzeba wiedzieć, że zachodnia część Ukrainy jest bardzo biedna, a więc także po Lwowie doskonale widać niskie PKB. Chociaż tak czy siak Lwów ma niezwykły klimat, który jest w stanie skłonić człowieka do nawet chęci sprowadzanie się tam na stałe.

Niezwykła jest Jałta – a więc taki w sumie ukraiński Sopot. Ciężko w jednoznaczny sposób rzec co się stanie z całym Krymem, ale póki co Krym jest umiejscowiony na Ukrainie. Ogólnie cały Krym to niezwykłe miejsce, szczególnie niemal dziewicze plaże są wspaniałe. Trzeba również docenić Odessę, metropolię, jedno z bardziej wspaniałych miast w Europie. Gdy odwiedzamy jakieś państwo, tak jakby naszym obowiązkiem jest to by zobaczyć chociażby przez chwilę stolicę. Należy przyznać, że Kijów, zatem stolica Ukrainy, jest niesamowitą metropolią. Co ciekawe, doskonale widać te ukraińskie kontrasty – zatem multum drogich samochodów, lecz również wiele starych.