Ukraina to niewątpliwie atrakcyjne państwo, które warto zwiedzić!

W sumie wszystkie państwa na Ziemi mają podróżnym sporo do zaoferowania. Zatem nie ma sensu nawet snuć marzeń o tym, aby poznać wszelkie atrakcyjne miejsca. Szczególnie, że piękno to niejako pojęcie abstrakcyjne, mocno subiektywne. Są tacy ludzie, którym podoba się chociażby Prypeć, zatem ukraińskie miasto, które zapewne każdy kojarzy, ponieważ po wybuchu w Czarnobylu zostało w zupełności wyludnione. Właśnie – skoro jesteśmy już przy temacie naszego sąsiada – a może warto byłoby przejechać się właśnie na Ukrainę?

katedra - Ukraina

Autor: neiljs
Źródło: http://www.flickr.com
Niesamowity kraj, który w sumie jest nam stosunkowo bliski. Niby różni nas sporo, chociażby to, że na swoje nieszczęście Ukraińcy najzupełniej nie wykorzystali szansy jaką był upadek ZSRR, lecz tak czy siak jesteśmy braćmi. Choć oczywiście nacjonaliści na Ukrainie rozumują w inny sposób…link tutaj (https://www.domki-letniskowe.pl/

Niezwykła jest Jałta – a więc taki w sumie ukraiński Sopot. Ciężko w jednoznaczny sposób rzec co się stanie z całym Krymem, ale póki co Krym jest umiejscowiony na Ukrainie. Ogólnie cały Krym to niezwykłe miejsce, szczególnie niemal dziewicze plaże są wspaniałe. Trzeba również docenić Odessę, metropolię, jedno z bardziej wspaniałych miast w Europie. Gdy odwiedzamy jakieś państwo, tak jakby naszym obowiązkiem jest to by zobaczyć chociażby przez chwilę stolicę. Należy przyznać, że Kijów, zatem stolica Ukrainy, jest niesamowitą metropolią. Co ciekawe, doskonale widać te ukraińskie kontrasty – zatem multum drogich samochodów, lecz również wiele starych.