Wybierz najlepszą wypożyczalnie samochodów na terenie Polski

Najsłynniejszymi, pod względem turystów, regionami Polski są, bez wątpienia obszary Mazowsza czy Małopolski. Popularnością szczyci się również cały region Dolnego Śląska. Lecz mało osób uważa za warty zobaczenia obszar Podkarpacia. Podkarpacie, znajdujące się w południowo-wschodniej części kraju, z urzekającymi Bieszczadami, sporymi rzekami, jak San, Wisłok czy Wisłoka, to bardzo urokliwy teren. Nie brak tutaj miejsc, które pod względem atrakcyjności turystycznej, w najmniejszym stopniu nie ustępują wielkim polskim zagłębiom turystycznym.

Wypożyczalnia samochodów Pro Rent

Bez wątpienia jednym z najważniejszych miejsc, które musimy zobaczyć, jest Twierdza Przemyśl- olbrzymi zespół fortyfikacji warownych. Na początku XX wieku była trzecią co do wielkości twierdzą w Europie- większe były jedynie w Antwerpii i Verdun. Twierdza ta, co niespotykane, co było wyjątkiem w historii wojen, była oblężona trzy razy. Fortyfikacja zyskiwała na znaczeniu do czasów zakończenia I Wojny Światowej. Po zakończeniu konfliktu systematycznie traciła swoje znaczenie i niszczała. Dziś to jeden z najcenniejszych zabytków południowo-wschodniej części naszego kraju.

W Trzcinicy, niedaleko Jasła, otwarte jest muzeum, które znajduje się w jednej z najbardziej starych i najpotężniejszych w kraju osad z epoki brązu, mającą ponad 4000 lat. Znajduje się tam także wielki gród z czasów wczesnego średniowiecza.

Zaciekawił Cię ten tekst? Odwiedź pełny wpis, a poznasz więcej informacji na opisywany temat, które na pewno Cię zafascynują.

Karpacka Troja, bo tak nazywa się to muzeum, zajmuje powierzchnię ok 8 ha, na swoim terenie ma ok 150 m wałów obronnych, 2 bramy do osady oraz 18 zrekonstruowanych chałup.

Także warte odwiedzenia są kościoły- kościół pw. Wszystkich Świętych w Bliznem- gotycki, drewniany budynek sakralny z XV wieku, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Także w Haczowie jest zabytkowy, drewniany kościół. Powstał w XIV wieku i jest największym, a także najcenniejszym drewnianym kościołem w całej Europie. Także został wpisany na listę UNESCO.

auto

Autor: Conny Sandland
Źródło: http://www.flickr.com

Jest naprawdę dużo obiektów, które należy zobaczyć w Podkarpackim. W jaki sposób to wszystko zwiedzić, jeśli jest się turystą? Możemy po prostu wynająć auto. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie, zarówno ta na lotnisku, jak i te w mieście, bez problemu dostosuje samochód do naszych wymagań, odpowiednio wielki by pomieścić całą naszą rodzinę. Nie będzie nas to kosztować dużo, jeśli przyjedziemy na weekend- dużo wypożyczalni ma niższe ceny, jeśli auto bierzemy właśnie na cały koniec tygodnia. Dobre auto można wypożyczyć tutaj.