Tatry polskie dla seniorów i osób nie całkiem sprawnych ruchowo

Jako że jestem kobietą przemieszczającą się za pomocą kul, zastanawiałam się ostatnio gdzie może wyjechać osoba niepełnosprawna ruchowo, bądź senior (na tyle mobilny że wyjazd jest możliwy), któremu trochę zbrzydły już podróże nad nasze morze, albo też uzdrowiska takie jak: Jastrzębie Zdrój czy też Ciechocinek.

Pomyślałam, że interesującym wyjściem może być nocleg w Zakopanem, w centrum dokładnie, gdyż pozwoli taki wyjazd seniorom jak i osobom nie w pełni sprawnym na niezwykle przyjemne przechadzki po cudnej, więcej niż sto trzydziestu letniej uliczce – po Krupówki – głównej ulicy Zakopanego.

Sprawdź dodatkowo szczegóły na witrynie, na pewno uznasz, że istotnie warto było je poznać. Nie czekaj zatem i wejdź tutaj!

Entuzjaści architektury na pewno będą oczarowani specyficznym, zakopiańskim stylem budynków, spopularyzowanym przez pisarzy i poetów pierwszej poł. dwudziestego stulecia.

apartament z tarasem

Autor: Tomtom Suites
Źródło: http://www.flickr.com

Zakopane apartament to doskonała baza wypadowa dla osób starszych, łaknących pięknych krajobrazów, widoków Tatr. Starczy kilkudziesięciu minutowa przechadzka na wzgórze Antałówka skąd roztacza się czarowny widok na najpopularniejsze góry naszego kraju. Nocleg w Zakopiańskim apartament to także należyte miejsce dla pasjonatów historii. Nadzwyczaj interesującym zabytkiem jest cmentarz na Penksowym Brzysku, warte odwiedzenia miejsce, chociażby dla wrażeń czysto estetycznych. Na pewno dla nestorów harcerzy Zakopane to dodatkowo miejsce sentymentalne, albowiem nocleg w centrum Zakopanego może być przyczynkiem do wypatrywania śladów Andrzeja i Olgi Małkowskich, którzy kochali Zakopane. Tu też została pani Olga pochowana.

Turyści mają możliwość nająć w Zakopanem apartament po czym rozkoszować się życiem nocnym polskiej stolicy Tatr. W tymże mieście co krok praktycznie znajdziemy kafejki, restauracje, czy dancingi, które zadowolą najbardziej wybrednych z gości. Przykładem jest Białka Tatrzańska ze swoim kompleksem hotelowo-basenowym, korzystającym ze źródeł geotermalnych znajdujących się w okolicach Zakopanego. Zakopane jest również wspaniałą bazą wypadową na wyprawy po Słowacji i najogromniejszej z tamtejszych atrakcji „Słowackim Raju”, rewelacyjnie utrzymanych trasach na Słowackiej stronie Tatr, co może stać się również przyczynkiem do posmakowania bardzo smacznej kuchni naszych słowackich sąsiadów, nad wyraz zresztą przyjacielskich i grzecznych.