Azja to niesamowity kontynent!

Azja to niesamowity kontynent – chociaż na pewno trzeba umieć odróżnić Mongolię od choćby Państwa Środka, a Chiny od Iraku. Mówimy o ogromnym kontynencie, a więc to pewnie najzupełniej normalne, że wszelakie próby generalizowania Azji nie mają większego sensu.

Krajobraz Chin

Autor: Robert Montgomery
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo cieszy, iż wreszcie Polacy są w stanie zwiedzać państwa w Azji, niegdyś to było mocno utrudnione. Co prawda i na ten moment nie jest zbyt łatwo poznawać Azję, najbardziej znaczącą przeszkodą są ograniczenia finansowe, ale trochę bardziej ogarnięty pod niektórymi kwestiami miłośnik podróżowania, nawet jeśli nie zarabia więcej, niźli średnia krajowa, bez dwóch zdań jest w stanie za względnie niewielkie pieniądze odkryć Wietnam albo Rosję.

Niezaprawiony w bojach turysta powinien w szczególności jechać do Tajlandii – doprawdy wycieczka Tajlandia sprawi, że niemal każdy człowiek będzie pragnął wrócić jeszcze wiele razy do Azji. Fantastyczne widoki, pyszne jedzonko uliczne, no i wspaniali ludzie – i to wszystko powoduje, iż zawsze Tajlandia pozwala się zakochać, w żadnym razie nie będziemy myśleli po ujrzeniu chociażby wyspy Phuket, że Tajlandia jest

eccotravel

przereklamowanym krajem. Bangkok, a więc stolica Tajlandii jest interesującym miejscem, ale mimo wszystko warto jak najszybciej udać się na południe – zwłaszcza Phuket to genialna destynacja. A może wycieczka do chin również jest rewelacyjna?[/http://www.eccotravel.eu/destynacja,Chiny.html Tajlandii powoduje, że niejako przyzwyczaimy się do Chin – przecież spora część tajskiego społeczeństwa posiada chińskie korzenie. Ciężko w krótkim artykule napisać, które miejsca Chin są najmocniej godne uwagi, lecz można śmiało rzec, iż doskonałym pomysłem jest odkrywanie chińskiego sukcesu. Czyli chodzi o to, że wycieczka do Państwa Środka jest w stanie spowodować, iż dostrzeżemy z jakich przyczyn jest to tak błyskawicznie rozwijający się kraj. Na koniec artykułu warto jeszcze wspomnieć, że Indie wycieczki sprawiają, że wreszcie ujrzymy te legendarne kontrasty, a więc pomieszania wielkiego bogactwa z tą biedą, która praktycznie odbiera nam frajdę z poznawania Indii (podróżuj z nami).

podróżuj z nami