Ateny – miasto, które powinieneś odwiedzić z rodziną podczas następnych wakacji

Gdy wkrótce wakacje, coraz częściej rozważamy, w jakie miejsce tym razem pojechać. Rodziny z latoroślami zazwyczaj rozmawiają w trakcie obiadów niedzielnych, albowiem wyłącznie wtedy można złapać całą rodzinę. W ciągu tygodnia na ogół rodzina nie jest w komplecie, albowiem albo głowa rodziny nie wróciła z pracy, albo syn lub córka mają właśnie dodatkowe zajęcia oraz wrócą do domu rzeczywiście zmęczeni. A niedziela jest czasem, jaki spędza się razem, dlatego miło jest pokonwersować o planach na wakacje. W szczególności godnym polecenia kierunków urlopowych są Ateny.

To kolebka cywilizacji, gdzie możemy zachwycać się starożytnymi ruinami i chłonąć widoki ze wzgórz, z których zobaczymy panoramę miasta. Najistotniejszym punktem, który mają na uwadze niemal wszyscy turyści, jest niewątpliwie Akropol. Dostrzeżemy tam kilka budowli, a dokładniej m.in. Partenon, świątynię Ateny, Propyleje, zatem marmurową bramę wejściową, przez którą wchodzimy na Akropol, jak również Erechtejon, który jest ruinami świątyni Ateny i Posejdona (sprawdź ciekawe informacje).

Udało nam się przykuć Twoją uwagę tym interesującym postem? Fantastycznie. Zatem zapraszamy – kliknij w link wczasy autokarem 2022 i przenieś się do następnej strony po detale.

Ruiny na pewno wywrą na nas ogromne wrażenie, lecz nie zapominajmy, iż jeżeli jedziemy tam w okresie letnim, może doskwierać nam słońce. Dlatego weźmy odpowiednie okrycia głowy i ramion, w innym wypadku dalsza część urlopu może nie być dla nas najprzyjemniejsza.

Warszawa

Źródło: pixabay.com

W Atenach trzeba też iść na Monastiraki, plac z gąszczem uliczek, na jakich zlokalizowane są liczne sklepiki i kramy, a także przyjemne restauracje. Zakupimy tam pamiątki, a potem będziemy mogli odprężyć się przy kawie Frappe. To naturalnie wyłącznie 2 kluczowe atrakcje Aten, dalsze zwiedzanie zaplanujemy samemu, gdyż niektórzy wolą troszkę pobyć na plaży, a inni chcą po prostu powoli pochodzić greckimi uliczkami.

Grecja

Autor: Mike Dobson
Źródło: http://www.flickr.com

Jak dotrzeć do Aten? Najszybsza i najmniej uciążliwa będzie opcja podróży samolotem.

Warszawa oraz kilka innych większych miast w Polsce posiadają własne lotniska, zatem bez kłopotu dostaniemy się na jedno z nich oraz będziemy mogli wyruszyć na upragnione wakacje ( tutaj). Jeśli nie kupujemy wyjazdu w biurze podróży, tylko planujemy wypoczynek samemu, dobrze zawczasu rozejrzeć się za biletami. Przez to oszczędzimy na podróży i będziemy mogli przeznaczyć większą sumę na atrakcje wakacyjne.