W zdrowym ciele zdrowy duch – równowaga źródłem zdrowia.

Sport to samo zdrowie. Taki frazes znają wszyscy – od dzieci po ludzi starszych. Jednak mimo świadomości tego stwierdzenia, w dzisiejszym zabieganym i nieco szalonym świecie niełatwo znaleźć chwilę na aktywne spędzenie czasu poza pracą. Jesteśmy skupieni coraz bardziej na pracy zawodowej, karierze i sprawach czysto materialnych, zapominając o tym, co jest dla nas niezwykle ważne – czyli o ludzkim zdrowiu.

Zdrowia dieta, odpowiednio długi sen i regularne ćwiczenia fizyczne to sprawy, które przy solidnym dodatku aktywności umysłowej zapewnią nam długie i , bezproblemowe życie. O ile zrównoważona dieta jest tematem na inną rozprawkę, o tyle dwa pozostałe elementy – sen i sprawność naszego ciała są dość łatwe do omówienia, gdyż są praktycznie stałe dla większości z nas.

Dojrzały człowiek wymaga około ośmiu h twardego snu codziennie. Niewielu z nas jest w stanie zdrowo funkcjonować przy niedotrzymaniu tej ilości snu.

Nie ociągaj się oraz zobacz w źródle, w jaki sposób podszedł do tego zagadnienia inny autor – jego post też jest bardzo ciekawy.

Warto więc zadbać o jego dostateczną ilość, gdyż jest on podstawowym źródłem energii dla człowieka. W sytuacjach krytycznych, ludzie są w stanie wytrzymać nawet i tydzień bez jedzenia, jednakże ta sama liczba dni bez zmrużonego oka znacznie odbiła by się na ludzkim zdrowiu. Dobrze jest więc iść spać nieco wcześniej.

Wspominana wyżej sprawność fizyczna również jest bardzo ważna. Jeśli nie mamy żadnych przeciwwskazań od lekarza, to nie jest tak naprawdę sprawą istotną, czy będziemy biegać, jeździć na rowerze, czy chodzić na basen. Kilkadziesiąt minut efektywnego wysiłku załatwi nam lepsze samopoczucie codziennie.

A w jaki sposób mają taką sprawę rozwiązać ci, którzy niestety z powodów zdrowotnych są zmuszeni uważać na przemęczenia? Na przykład, idealnym wyborem, zamiast biegania, są lekkie rowery Łomża posłuży mi tutaj za przykład, jako, że jest jednym z kilku miast w kraju, w których działa wypożyczalnia tego typu sprzętu. Mówi się przecież, że im rower jest lżejszy, tym jest droższy – w końcu ultralekkie komponenty do konstrukcji ramy czy widelca są dużo bardziej kosztowne niż ich klasyczne odpowiedniki. Jednakże w przypadku, gdy ćwiczenia na tego typu sprzęcie będą naszym jedynym źródłem ruchu w ciągu dnia, warto zastanowić się nad jego zakupem. W końcu pieniądze można dość łatwo zarobić, a zdrowia niestety odzyskać nie jesteśmy w stanie. Sprawdź ofertę na