Czy uczenie się języka koptyjskiego musi być naprawdę tak ciężkie

To nie będzie artykuł o językach obcych kosmicznych cywilizacji, choć oceniając uczciwie, jak są one trudne ciężko uciec od wrażenia, że mamy do czynienia z czymś niecodziennym. W niniejszym artykule opowiemy o egzotycznych językach obcych, główni bohaterowie to japoński, kazachski, khmerski, koptyjski.

zajęcia szkolne

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

Zabrzmiało dość groźnie, obiecuję, że będzie krótko, zwięźle i na temat. Rozpocznijmy od języka japońskiego. Na samą myśl włosy jeżą się i słusznie, ponieważ tego języka nie da się szybko opanować. To nie zajęcie, które można wykonywać w tak zwanym „międzyczasie”, wielkie wyzwanie i ciężki obowiązek.

Zapewne zaciekawi Cię ta oryginalna strona www na przedstawiany temat, zatem nie zwlekaj – kliknij tu i przeczytaj szczegóły na taki temat.

Niemniej, da się go opanować. I warto, ponieważ japońska gospodarka działa niezwykle prężnie, jednocześnie może nie jest to aż tak popularny język jak chiński, lecz jego nauka może nam wiele dać. Lepiej nie zaczynać od słowników do nauki języka japońskiego, gdyż czeka nas długa nauka języka japońskiego. Musimy być cierpliwi, by przejść ten ciężki etap. Uwaga: jeśli uważasz, że niecierpliwy, daj sobie lepiej spokój.

Łatwiej pójdzie Ci z nauką języka kazachskiego (naucz się japońskiego), choć słowniki czy inne pomoce naukowe (podręczniki, skrypty) nie są łatwo dostępne. Najlepiej przy nauce tego języka znać rosyjski, gdyż w Rosji znajdziemy więcej pomocy naukowych do nauki kazachskiego. Warto mieć świadomość, iż kazachski to w Kazachstanie drugi język urzędowy (wpływ miała na to historia, na przykład, rusyfikacja).

Jeśli marzy się nam egzotyka to oferujemy język khmerski lub język koptyjski (nauka języka khmerskiego). Brzmi ciekawie , nie? Khmerskim posługują się w Wietnamie Kambodży i Tajlandii, nie jest to łatwy język, musisz wykazać się dużą ambicją, żeby podjąć naukę języka khmerskiego (słowników i podręczników na naszym rynku jest bardzo bardzo mało). Język koptyjski to propozycja dla ludzi szczególnie cierpliwych, nie dość, że od XIX wieku jest to język martwy to brak jest podręczników i słowników do nauki języka koptyjskiego. Jednak jeśli twierdzisz, że kochasz wyzwania, to nauka tego języka jest na samym szczycie tej kategorii.

Nie ma żadnych zastrzeżeń, że to jest faktycznie praktyczna oferta, dotycząca cennych tekstów. Zapoznaj się z nią teraz.