Mało znane języki innych krajów – większe możliwości na naszym rynku pracy

Motywują nas do uczenia się języków znanych. Mówi się, ucz się niemieckiego, francuskiego lub hiszpańskiego. A czy nie lepiej włoskiego albo rosyjskiego. Język angielski już znasz, drugi taki język też będzie Ci pomocny. To wszystko jest prawdą, znajomość angielskiego to niezbędne minimum, ale wybór kolejnego jest niezmiernie ważny. Raczej zachęcamy do zdecydowania się na mniej znany, bardziej niespotykanego języka. Może to być na przykład rumuński, serbski, słowacki czy słoweński.

szkolenia dla nauczycieli

Autor: Project NEURON
Źródło: http://www.flickr.com

Żaden z tych krajów nie liczy się specjalnie na arenie międzynarodowej, obszarowo także nie są to zbyt ogromne państwa. Kiedyś Serbia stanowiła część Jugosławii,a Jugosławia to był komunistyczny, ale nieźle radzący sobie kraj, dziś Serbia nawet nie jest członkiem UE. Rumunia niedawno wstąpiła do UE, a Słowacja i Słowenia to zdecydowanie europejska druga liga, jeśli chodzi o ważność, znaczenie w europejskiej polityce. I właśnie dlatego, może właśnie, dlatego opłaca się wybrać taki język jako swój drugi język. Nikt nie myśli o nim poważnie, „bo to, bo tamto”, więc masz dla siebie wolne pole, tak się buduje swoją niszę, do której inni będą mieli problem z dostaniem się.

No popatrz, jest rekrutacja: poszukują przedstawiciela z hiszpańskim. Na korytarzu jest wielu rywali, na twoje miejsce czatuje z pięćdziesiąt osób.

Jeśli ten artykuł okazał się dla Ciebie wartościowy, nie zwlekaj i przeczytaj szczegóły tutaj wypełnianie pitu online – zobaczysz jeszcze bardziej szczegółowe dane.

Jakie masz szansę na dostanie się, jeśli jest jedno miejsce. Niewielkie. Inna sytuacja, jakaś firma potrzebuje kogoś ze znajomością języka serbskiego (korepetycje ze słoweńskiego). Nie nie ma tam nikogo, nie ma poza tobą. Nie masz konkurentów, praca jest twoja. Czy już znalazłeś profity z nauki mało popularnych języków?!

Nauka języka rumuńskiego (niszowy słowacki) to nieliczne pomoce naukowe (słowniki, podręczniki), podobnie spotkasz publikacje oraz słowniki do nauki języka słowackiego. Język serbski, jest popularniejszy, jeśli idzie o publikacje, jako język serbsko-chorwacki, więc nie daj się zmylić, to są podobne do siebie języki.

Jeśli Twoim celem na dziś jest znalezienie jeszcze jednego tak nietypowego materiału jak ten, to bardzo zalecamy tę ofertę (https://lemans.pl/cennik/). Przemyśl to – ona przypadnie Ci do gustu.

Zresztą, nauka języka serbskiego, dostępne słowniki oraz nauka języka słoweńskiego (z przeróżnych publikacji, gazet czy słowników) to bardzo przyjemne zajęcie. Są to języki słowiańskie, więc nieodległe językowo do naszego ojczystego języka.