Na urlop powinniśmy pojechać do Chorwacji — jest tam pyszne jedzenie, plaża oraz morze

Wszyscy Polacy, którzy nie są w stanie wyobrazić sobie letniego wyjazdu nigdzie indziej niż na plaży, powinni pojechać do Zadaru.
Dobrze, że z Polski do Chorwacji nie jest nazbyt daleko.

odbicie - hotel

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Zadar

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com
To idealna informacja dla tych, którzy boją się latać. Możemy tam w kilkanaście godzin dotrzeć autem. Dla kilkuosobowej grupy będzie to tańsze niż lot samolotem. Trzeba zamieszkać na przykład w Zadarze albo jego okolicach. To piękne i bardzo stare miasto. Jest tam piękna starówka. Powinniśmy wejść trochę wyżej, aby być w stanie dostrzec fantastyczny widok dachówek o ceglanym kolorze oraz w oddali morze.

Jeżeli potrzebne Ci następne źródło natchnienia, zerknij koniecznie pod ten odnośnik. Zobaczysz tam artykuły napisane przy wykorzystaniu zbliżonej retoryki.

Zadar to też pyszne jedzenie. Każdego dnia będziemy mogli próbować świeżych ryb czy owoców morza. Restauracji jest tak dużo, że z pewnością będzie w czym wybierać. Dodatkowo wszędzie przywita nas przyjemna atmosfera. W tej części Chorwacji latem czeka na nas również piękna pogoda. Nie ma deszczu i jest ciepło. Niekiedy tylko znad wody dociera do nas orzeźwiający wietrzyk. W mieście znajduje się piękna promenada. Są także parki. Znajdziemy tutaj sporo miejsc, które idealnie będą nadawały się do pieszych czy rowerowych wypraw. Można zwiedzać ruiny rzymskich budynków i przykładowo kościół przedromański św. Donata z IX w. W mieście wyszukać można znacznie więcej starych zabytków.

Zatem jeżeli lubimy w wyobraźni przenosić się w czasie, to przyjechaliśmy w najlepsze do tego miejsce. Na pewno nam się tu spodoba.
Pamiętajmy, że Chorwacja jest najlepszym pomysłem na wczasy, a w Zadarze zapewne fantastycznie spędzimy czas.