Na urlop powinniśmy pojechać do Chorwacji — jest tam pyszne jedzenie, plaża oraz morze

Wszyscy Polacy, którzy nie są w stanie wyobrazić sobie letniego wyjazdu nigdzie indziej niż na plaży, powinni pojechać do Zadaru.
Dobrze, że z Polski do Chorwacji nie jest nazbyt daleko.

odbicie - hotel

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Zadar

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com

To idealna informacja dla tych, którzy boją się latać. Możemy tam w kilkanaście godzin dotrzeć autem. Dla kilkuosobowej grupy będzie to tańsze niż lot samolotem. Trzeba zamieszkać na przykład w Zadarze albo jego okolicach. To piękne i bardzo stare miasto. Jest tam piękna starówka. Powinniśmy wejść trochę wyżej, aby być w stanie dostrzec fantastyczny widok dachówek o ceglanym kolorze oraz w oddali morze. Zadar to też pyszne jedzenie. Każdego dnia będziemy mogli próbować świeżych ryb czy owoców morza. Restauracji jest tak dużo, że z pewnością będzie w czym wybierać. Dodatkowo wszędzie przywita nas przyjemna atmosfera. W tej części Chorwacji latem czeka na nas również piękna pogoda.

Chcielibyśmy, by nasze wpisy nie pozostawały bez echa. Dlatego będziemy szczęśliwi, jeżeli jakiś komentarz z strony napisany waszą ręką dotrze do nas.

Nie ma deszczu i jest ciepło. Niekiedy tylko znad wody dociera do nas orzeźwiający wietrzyk. W mieście znajduje się piękna promenada. Są także parki. Znajdziemy tutaj sporo miejsc, które idealnie będą nadawały się do pieszych czy rowerowych wypraw. Można zwiedzać ruiny rzymskich budynków i przykładowo kościół przedromański św. Donata z IX w. W mieście wyszukać można znacznie więcej starych zabytków.

Zatem jeżeli lubimy w wyobraźni przenosić się w czasie, to przyjechaliśmy w najlepsze do tego miejsce. Na pewno nam się tu spodoba.
Pamiętajmy, że Chorwacja jest najlepszym pomysłem na wczasy, a w Zadarze zapewne fantastycznie spędzimy czas.