Czy możemy uwierzyć reklamom, w których mowa o apartamentach?

W dzisiejszych czasach ogłoszenia oraz reklamy dotyczące nieruchomości są pełne sformułowań w stylu „luksusowe apartamenty zaczynające się od 40 metrów kwadratowych”. Reklamodawcy mogą to robić, gdyż nie istnieje jedna definicja apartamentu.

Tracą na tym klienci, ponieważ większość ludzi ciągle kojarzy słowo „apartament” z dużym lokalem z wieloma wygodami. I mogą więcej za niego więcej zapłacić. A zdarza się przecież tak, że tym słowem opisuje się rudery, których główną zaletą jest położenie blisko morza lub w górach.
Figura na lato

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Mimo że nie można zmienić już raczej nawyków deweloperów, którzy muszą sprzedać, czasem z użyciem agresywnej reklamy, budowane mieszkania, powinno się pamiętać, czym charakteryzuje się prawdziwy apartament.
wino
Po pierwsze, jest dużym lokalem w nowoczesnym bloku i w wspaniałym miejscu. Nie bez powodu w Nowym Jorku o apartamentach („suites”) mówi się na przykład w przypadku luksusowych mieszkań z oknami wychodzącymi na Central Park, a nie mikroskopijnych mieszkanek na Harlemie.
zachód słońca nad jeziorem

Autor: Martyn Kilbryde
Źródło: http://www.flickr.com
Apartament powinien mieć minimum 70 metrów kwadratowych i co najmniej obszerny salon i sypialnię (a najlepiej więcej pokoi). Apartament powinien mieć wysoki sufit i mieć genialny widok z dużych okien. Bywa i tak, że w tym samym bloku sprzedawane są apartamenty apartamenty do wynajęcia szklarska poręba kasprowicza 13 oraz mieszkania o wysokim standardzie. Przy tych, których widok ogranicza się do „brzydszej” strony krajobrazu, powinno się żądać dużo niższej ceny. Zakup luksusowego lokalu w apartamentowcu wiąże się z wieloma innymi udogodnieniami. Jednymi z nich są hol z recepcją i ochrona. Podziemne miejsca parkingowe są już normą w nowym budownictwie, ale w budynkach o wysokim standardzie powinny być przewidziane przewidywać także miejsca dla dużych aut. I również spore balkony, tarasy, czasem siłownię dla mieszkańców itp.

Rzecz jasna opisane powyżej cechy to nie jedyne właściwości lokalów, które nazywa się realnymi apartamentami mieszkalnymi, bo można wymienić ich jeszcze kilka. Są one niezbędnym minimum. Myśląc o apartamencie, powinno się mieć to na uwadze, żeby nie przepłacić po prostu za słowo, którego użyto na banerze reklamującym inwestycję dewelopera.