Języki zagraniczne, które są przydatne w życiu zawodowym

Co to jest? Można usłyszeć, gdy prezentuje się jakieś osobie przykładowe teksty napisane w języku hindi czy z języka indonezyjskiego. No cóż, trzeba przyznać, że te języki pozytywnie zaskakują, wprowadzają zakłopotanie i zdziwienie, powodują krępującą ciszę lub prowokują myślenie w stylu, jaki ten świat jest różnorodny i czasami dziwny. A co, jeśli poznamy kogoś, kto taki język zna, a nie pochodzi z tego kraju? Będziemy zadziwieni!

Co po maturze? Szkoła policealna!

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Ale zanim to się stanie wypowiemy prostą prośbę: powiedz coś po… No tak, ”prosta”, ponieważ ludzie, którzy posługują się przykładowo chińskim czy arabski, a są z naszego kraju co rusz słyszą takie niewinne zapytanie. Niejednemu jednak będzie to odpowiadać, jak miło może być, kiedy można komuś zaimponować, drugi natomiast zamknie się w sobie i zdenerwuje się na dodatek, nie będzie chciał spędzać czasu z ludźmi, albo nie będzie wspominał, że ma taka rzadka umiejętność., nie będzie dopóki ktoś inny nie pochwali go…

Niemniej, jest zdecydowanie więcej zalet w takim stanie rzeczy, lecz przykładowo nauka języka hindi (nauka indonezyjskiego) i dostępne pod ręką słowniki czy podręczniki to rzecz jasna niełatwa sytuacja. Trudno wymagać, żeby takie pomoce naukowe sprzedawane były przez księgarnie, ich tam najzwyczajniej w świecie nie ma. Obecnie można jednak zakupić książki przez Internet, słowniki w Internecie. Jeśli rozchodzi się o język indonezyjski to sytuacja nie jest łatwa. Słownik do nauki języka indonezyjskiego znajdziesz w sieci, ale trudniej będzie z innymi, bardziej przeznaczonymi do nauki pomocami.

Dobrą możliwością są dwa inne języki: holenderski (niderlandzki) i islandzki (szkoła języka islandzkiego). Nauka tegopierwszego z wymienionych przydaje się przede wszystkim osobom wybierającym się do Holandii za chlebem, ten drugi zaś można potraktować, jako inwestycję we własny rozwój zawodowy. Słowniki do nauki języka holenderskiego, identycznie, jak inne pomoce dydaktyczne są dobrze dostępne.

Po znacznie więcej informacji serdecznie zapraszam na (http://www.zielonaprzestrzen.pl/realizacje/ekspozycje-wystawowe/) tęstronę internetową. Nie czekaj – poszerz swoją wiedzę na tentemat opracowany w tekście.

Z nauką języka islandzkiego (słowniki, podręczniki, skrypty) jest raczej trudniej, lecz jeśli ktoś chce, dostanie odpowiednie materiały do nauki.